Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Abscesy a vředy

Abscesy a vředy jsou charakterizovány tvorbou ložisek hnisu v podkoží. Zpočátku se vytvoří tvrdý, vystouplý nebo naběhlý okrsek na kůži, částečně začervenalý. Později se začne pod povrchem kůže tvořit hnis. Vřed později zpravidla praskne a hnis vyteče. Jakkoli vypadají vředy pouze jako kosmetický problém, nelze je podceňovat. V obličeji se tvořící vředy mohou vést k sekundárnímu hnisavému zánětu mozkových blan a velké abscesy mohou způsobit i otravu krve.

Lékařské ošetření spočívá obvykle v drobném chirurgickém zákroku, vytlačení hnisu a v zavedení drénu, aby mohl nově se tvořící hnis volně odtékat. Někteří lékaři dávají přednost podání antibiotik, které však zastaví tvorbu hnisu a zastaví přirozený proces uzdravování, který spočívá v odchodu hnisu ze „zralého“ vředu. Takto potlačená ložiska se mohou po čase stát příčinou následných potíží.

Homeopaticky se vředy a abscesy dají úspěšně léčit, přípravek volíme podle shody skutečných příznaků s uvedeným popisem.

Doplňující informace: Viz heslo „Bércové vředy“ a “Žaludeční a dvanácterníkový vřed“.

S objednanými přípravky obdržíte informační list k podávání homeopatik a homeopatické léčbě.
  Popis Název položky Cena s DPH
Hnisavé a hlenovité povlaky na ranách. Vřed rozšiřující se ze středu do okolní kůže.

Poznámka: Použít též v případě, že přípravek HEPAR SULFURIS CALCAREUM nepůsobí, přestože popis odpovídá.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
MERCURIUS SOLUBILIS 9CH 87.00 Kč
ks
silicea.jpg

Hnisající vředy nebo abscesy, přetrvávající hnisání. Nohy a ruce studené. Sklon k pocení. Pacient je jemných rysů, citlivý, trpí obavami. Pacient je pečlivý, má smysl pro detail. Zlepšení teplem, zhoršení chladem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No.11 Silicea DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
no12_calcium_sulfuricum.jpg

Hnisající vředy, ve kterých se stále tvoří nový hnis. Zhoršení potíží působením tepla. Přípravek léčí také píštěle a nehojící se hnisavé projevy zánětu okostice.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No.12 Calcium sulfuricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks

Hnisající vředy nebo abscesy, přetrvávající hnisání. Nohy a ruce studené. Sklon k pocení. Pacient je jemných rysů, citlivý, trpí obavami. (Dítě je stydlivé). Pacient je pečlivý, má smysl pro detail. Zlepšení teplem, zhoršení chladem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
SILICEA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_3.jpg

Pulsující bodavé bolesti, jakoby v bolavém místě vězela tříska. Přecitlivělost, podrážděnost, hádavost. Zhoršení chladem a průvanem. Zlepšení teplými vlhkými obklady.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
HEPAR SULFURIS CALCAREUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Zánět spojený s otokem. Otok pálí, štípe. Zlepšení studenými obklady. Pacient nemá žízeň.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
APIS MELLIFICA 9 CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_1.jpg

Počáteční stadium tvorby vředu, kdy ještě nedochází k tvorbě hnisu, nebo malé vřídky po celém těle. Bolestivost a citlivost na dotek. Pocit jako po celkové velké námaze. Zhoršení pohybem a doteky, zlepšení klidem, odpočinkem a polohou vleže.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ARNICA MONTANA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_2.jpg

Horký, červený, bolestivý a naběhlý vřed před fází tvorby hnisu. Bolesti jsou pulsující až tlukoucí. Citlivost na dotek. Pacient se cítí hůře je-li vystaven působení chladu, světla, hluku, pachům, otřesů a dotekům.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
BELLADONNA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_8.jpg
Vředy ostře ohraničené od okolní zdravé pokožky, obvykle hnisající špinavě bílým hnisem, který na vzduchu zasychá. Obvyklé umístění vředů je na kůži kryjící holenní kost.

Poznámka: Osvědčený přípravek pro léčbu vředů, včetně bércových.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
KALIUM BICHROMICUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_6.jpg
Nežity, odumírající podkožní tkáně s tvorbou hnisu a odlučováním pokožky, někdy i podkožních tkání. Postižené místo může nepříjemně páchnout po shnilém mase.

Poznámka: Přípravek zabírá i v akutních stavech, kdy se po kůži rychle šíří zarudnutí připomínající opaření. V tom případě použít několik dávek homeopatika v rychlém sledu po 10 minutách.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
PYROGENIUM 30CH 87.00 Kč
ks