S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat. Seznamte se s rozsahem naší nabídky – rolujte na monitoru dolů.

No. 07 Magnesium phosphoricum 200 tablet

Kód: DHU-7-200
Neohodnoceno
Značka: DHU
174 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
22.07.2024

Schüsslerova sůl č. 7 Magnesium phosphoricum 200 tablet. Kód SÚKL: 0233887. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Používejte podle rady odborníka na homeopatii.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Schüsslerova sůl č. 7 Magnesium phosphoricum se tradičně používá zejména při:

  • veškerých typech křečí a křečovitém kašli
  • psychickém či pracovním „přetažení“
  • bolestech hlavy, migrénách
  • psychickém napětí
  • potřebě dodat tělu srdeční tonikum
  • vysokém krevním tlaku
  • třesu rukou nebo v celém těle
  • cukrovce a sklonu k přejídání

Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud potíže přetrvávají nebo se zhoršují, obraťte se na lékaře!

Složení: 1 tableta obsahuje Magnesium phosphoricum D6, 250 mg. 

Pomocné látky: Laktóza, pšeničný škrob, magnezium-stearát. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (přípravek je považován za bezlepkový). Je prakticky vyloučeno, že by lék způsobil problémy, pokud máte celiakii. Pokud máte alergii na některou z pomocných látek, poraďte se před užíváním léku se svým lékařem.

Z homeopatické Materie mediky — stručná informace:

Základní charakteristika: Magnesium phosphoricum se nachází v nervech, svalech, krevních buňkách, kostech a šlachách. Tlumí podráždění nervů, uklidňuje a uvolňuje duševní i tělesné napětí. Magnesium phosphoricum se uplatňuje při bolestech hlavy a migrénách, tuto sůl je vhodné užívat při křečích všeho druhu včetně křečovitého kašle, astmatu a menstruačních křečích.

Typicky se projevují únava, malátnost, vyčerpanost. Poruchy spánku v důsledku předchozí psychické aktivity nebo zažívacích potíží. Větry nebo zácpa. Velký prostředek na křeče a neuralgie. Typické jsou silné, křečovité, bodavé a vystřelující bolesti, jako bodání nožem. Bolesti přicházejí bleskově a mohou se objevovat záchvatovitě. Tyto záchvaty bolestí mohou přetrvávat minuty až hodiny.

Neuralgické bolesti v obličeji, zubů, vaječníků i jiných orgánů. Koliky všech dutých orgánů, např. žaludku, dělohy, střev. V tom případě ideálně užívat nejlépe formou horkého nápoje. Dysmenorea (bolestivá menstruace, menstruační křeče). Křečovité bolesti postupují přes celou pánev až do stehen. Mohou se objevit i bolesti v kříži. Krvácení bývá silné, krev tmavá se sraženinami. Ischias. Křeče rukou při psaní nebo hře na hudební nástroj. U kojenců pomáhá Magnesium phosphoricum při pupečních kolikách, bolestech břicha z nadýmání a prořezávání zoubků.

U nočních křečí v lýtku je nicméně nutné vyzkoušet, zde nebude vhodnější Schüsslerova sůl č. 2 Calcium phosphoricum, zde je volba individuální. (Společné užívání solí č. 2 a č. 7 nemá smysl, neboť vápník a hořčík působí při léčbě křečí antagonisticky).

Schüsslerova sůl č. 7 Magnesium phosphoricum tlumí revmatické bolesti. Zklidňující efekt soli č. 7 Magnesium phosphoricum se uplatní i při třesu končetin. Užití této soli před ulehnutím uvolňuje stres a tak přispívá ke snadnějšímu usínání a zdravému spánku.

Magnesium phosphoricum pomáhá při zrudnutí obličeje a uší v důsledku nervozity a nervového napětí i při zčervenání obličeje při konzumu alkoholických nápojů. U dětí v období prořezávání zoubků se uplatňuje při bolestech břicha a doprovodném vodnatém průjmu.

Typický vzhled obličeje indikující výraznou potřebu této Schüsslerovy soli: Kruhové zarudlé skvrny na obou tvářích, ne však teplé na dotek.

Referenční zdroje: Heepen, G.H.: Schüßler-Salze; Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W., Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory a další.

Důležité upozornění: S výběrem vhodné Schüsslerovy soli a jejím dávkováním vám poradí odborník v oboru biochemie a homeopatie, nejlépe lékař(ka) homeopat(ka) nebo lékárník/lékárnice homeopat/homeopatka. Výše uvedená základní charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Originální Schüsslerovy soli
Hmotnost: 0.13 kg
Kód SÚKL: 0233887
charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz