S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat.

Ekzémy, lupénka, kožní vyrážky

Schüsslerovy soli a homeopatika pro léčbu ekzémů, lupénky a kožních vyrážek

Ekzémy, lupénka a obecně kožní choroby patří k zapeklitým a obtížně léčitelným zdravotním problémům. To platí jak pro konvenční léčbu, tak i homeopatii. Předem se omlouváme se za poněkud složitější úvod, je ale nutný pro pochopení podstaty věci.

Důvod, proč je léčba kožních onemocnění složitá, má několik dimenzí. Předně je třeba si uvědomit, že konvenční léčba se mnohdy spokojuje s pouhým potlačením viditelných symptomů. Přitom zcela ignoruje podstatu problému. Taková léčba není léčbou, nýbrž jen nešťastným a veskrze škodlivým kosmetickým opatřením. Proč škodlivým?
1) Je-li možnost povrchové manifestace vnitřní poruchy potlačena, pak se problém projeví na některém z dalších míst, kde dochází, podobně jako je tomu v případě kůže, ke kontaktu s okolním prostředím. Těmito místy kontaktu jsou plíce, sliznice zažívacího traktu a sliznice reprodukčních orgánů. Prakticky to znamená, že potlačení kožních afekcí, například kortikoidy, pouze přesune problém jinam, hlouběji. Důsledkem je pak například chronický kašel, zahlenění, onemocnění astmatem, případně zažívací nebo gynekologické potíže.
2) Jak již bylo naznačeno v prvním bodu, kožní projevy nejsou nemocemi kůže v pravém slova smyslu, nýbrž nemocemi s vnitřní etiologií. Často jde dokonce o potlačené psychické disharmonie, problémy a traumata, které se zviditelňují na hlavní kontaktní ploše s vnějším prostředím, tedy na kůži, a upozorňují tak na nevyřešený vnitřní (niterný) problém. Do prostředí člověka patří totiž i lidé, se kterými přicházíme, nebo jsme kdy přišli, do styku. Nemáme-li mezilidské vztahy vyřešené, mohou o sobě "dávat vědět" na projekční ploše naší pokožky.

A proč jsou takzvané "kožní nemoci" oříškem i pro erudované homeopaty? Také zde jsou dva hlavní důvody:
1) Homeopat se příliš soustředí na postiženou pokožku a jen okrajově se informuje o rodinných, pracovních a dalších poměrech, které mohou dotyčného pacienta buď aktuálně zatěžovat, nebo být minulostí, leč mentálně nezpracovanou. A právě ona druhá možnost je nejčastější skutečnou příčinou ekzémů a kožních nemocí. Proto úplně nepřekvapí, že při léčbě "kožních chorob" mohou hrát významnou roli i Bachovy květové esence. Ostatně, již objevitel homeopatie, geniální Dr. Samuel Hahnemann, upřednostňoval při hledání léku psychické symptomy před tělesnými.
2) Symptomy ekzémů, lupénky a dalších kožních chorob bývají často pozměněny předchozí léčbou, jinak řečeno, nejsou jen projevem nemoci samé, nýbrž i reakcí na užívaná léčiva. To komplikuje cestu k nalezení vhodného homeopatika.

I přes uvedené překážky je možné očekávat úspěch homeopatické léčby, zejména pokud se projevují takzvané klíčové specifické symptomy, podle kterých lze určit vhodné homeopatikum.

Hlavní homeopatika, která se uplatňují při léčbě kožních chorob a afekcí:
Sulfur 30CH: Tento produkt je dobré použít v každém případě, a to i když se dále uvedený popis (u Sulfuru 5CH) neshoduje s projevujícími se symptomy. Užijte 3 globule přípravku a s další dávkou vyčkejte do druhého dne. Pokud se příznaky nezhorší, pokračujte v užívání ještě další dva dny, dávka je 3x3 globule. Pokud dojde k takzvanému prvotnímu zhoršení, pak další dávku Sulfuru 30CH užijte až poté, co toto zhoršení odeznělo. Další přípravek zvolte podle shody uvedených popisů se skutečnými příznaky, nebo pokračujte v léčbě Schüsslerovými solemi – viz další odstavec.
Sulfur 5CH: Vlhká nebo suchá vyrážka na suché, drsné a popraskané pokožce. Silně svědí a pálí. Pacient vypadá jako nemytý. Větry odporně páchnoucí, stejně tak stolice a pot. Červené rty. Zhoršení mytím, koupelí, teplem postele. Přímý kontakt pokožky s vlněným oblečením zhoršuje vyrážku.
Graphites 9CH: Kůže je suchá, popraskaná. Objevuje se žlutavý a lepkavý výpotek prosakující z prasklin v pokožce (vzezření tekutého medu).
Rhus toxicodendron 9CH: Kůže je červená nebo zarudlá, výsev malých puchýřků na kůže, pokožka intenzivně svědí.
Staphysagria 15CH: Pálivé a svědivé kožní vyrážky. Ekzém nebo lupénka. Možnou příčinou těchto potíží může být duševní trauma z minulosti nebo problémy v mezilidských vztazích, urážky, ponižování, nepřijetí.
Arsenicum album 9CH: Suchá kůže, šupinatá vyrážka na červeném podkladě svědí a pálí. Zimomřivost a neklid. Svědění se zhoršuje chladem, zmírňuje teplem.
Arsenicum iodatum 9CH: Suchý ekzém, z kůže se odlupují velké krusty, po kterých zůstává rozpraskaná mokvající skvrna. 
Mercurius solubilis 15CH: Ekzém i vyrážka mohou vypadat naprosto libovolně. Pacient se bohatě potí po celém těle, hlavně v noci, pot je lepkavý a studený, páchne. V noci slintání na polštář, z úst výrazně páchne. Zhoršení vyrážky výkyvy teploty, v noci pak zhoršení teplem postele.
Lycopodium clavatum 15CH: Kůže je suchá, odlučuje se v šupinkách a svědí. Strupovitá vyrážka v ovlasené části hlavy. Jedna noha bývá studená (většinou pravá) a druhá teplá. Nutkavá chuť na sladké. Děti vypadají starší, tělo ve srovnání s pěkným obličejem je vyhublé a slabé. Zhoršení mezi 16.00 až 20.00 hodinou astronomického času, v noci zlepšení.
Calcarea carbonica 9CH: Exsudativní diatéza u batolat projevující se mokvavými pupínky na tvářích i jinde po těle. Záněty sliznic, zčervenání kůže. Kopřivka, ekzém, neurodermitida (atopický ekzém, endogenní ekzém) a další kožní problémy, zejména u dětí světlovlasých s kulatým obličejem, silnější postavou, pohybově spíše neohrabaných, které se naučily pozdě chodit.
Kalium bromatum 9CH: Akné, růžovka, seboroická dermatitida (seboroický ekzém), lupénka.
Selenium metallicum 5CH: Vyrážky na kůži. Ekzémy, ekzémy ve vlasech a seboroický ekzém.
Baryta carbonica 9CHSeboroický ekzém. Suchý ekzém se svěděním, pálením a pocitem mravenčení na kůži.
Borax 5CH: Náchylnost ke hnisání kůže i při sebenepatrnějším poranění. Drobné mastně vypadající žlutohnědé šupinky až stroupky pevně lpící k pokožce. Tyto šupinky mohou postupně splývat ve větší plochy. Seboroický ekzém. Akné. Opary na rtu a genitální opary, zejména při výskytu malých ohraničených puchýřků s bílým středem. Ekzémy. Lupénka.
Berberis vulgaris 5CH: Tento přípravek je velmi cenný pro svoje působení na vnitřní orgány (viz úvodní text). Proto může být významný při léčbě jak ekzémů, tak lupénky.

Pro léčbu lupénky a ekzémů se používají také Schüsslerovy soli:
Atopický ekzém,
zmírnění, v ideálním případě i vyléčení: Schüsslerova sůl č. 9 Natrium phosphoricum + sůl č. 10 Natrium sulfuricum: Obě soli současně podporují trávicí soustavu, což je důležité i pro pokožku, neboť trávicí soustava a pokožka jsou "spojené nádoby".
Schüsslerova sůl č. 7 Magnesium phosphoricum + sůl č. 2 Calcium phosphoricum + sůl č. 6 Kalium sulfuricum: Při lupénce (psoriáze) se uplatňuje toto schéma léčby: před snídaní dvě tablety č. 7, před obědem dvě tablety č. 2 a před večeří dvě tablety č. 6. Pokud je oddělené užívání příliš komplikované, pak užívejte všechny 3 soli současně, po jedné tabletě od každého přípravku nejméně 5x denně.
Schüsslerova sůl č. 2 Calcium phosphoricum + sůl č. 8 Natrium chloratum: Suchý ekzém: Užívejte sůl č. 2 v alternaci se solí č. 8 (dva dny užívat č. 2 a další dva dny č. 8 v denní dávce 6 x 1 tableta a ve střídání přípravků pokračujte až do výrazného zlepšení či vymizení symptomů). Je-li oddělené užívání příliš složité, můžete užívat obě soli současně, snížení účinku bud jen minimální.
Schüsslerova sůl č. 4 Kalium chloratum: Mokvající ekzém, případně jemné šupinky na kůži vypadající jako poprášení moukou.
Schüsslerova sůl č. 10 Natrium sulfuricum + sůl č. 9 Natrium phosphoricum: Mokvající vyrážka nebo naopak suchý ekzém. Nejprve zkuste sůl č. 10; pokud nedojde ke zlepšení ani po týdnu pravidelného užívání, tak přejděte na užívání soli č. 9.
Důležitá poznámka: soli č. 10 a č. 9 lze užívat i současně, je-li pro vás oddělené užívání složité. Současné užívání je vhodné u atopického ekzému (viz výše) a též při svědění pokožky bez zjištěné příčiny, a také u svědění kůže u seniorů (senilního pruritu). 
Schüsslerova sůl č. 2 Calcium phosphoricum: Bílé nebo žluté stroupky či strupy na pokožce.

Upozornění: Informace uváděné u jednotlivých přípravků nejsou schválenými léčebnými indikacemi! Jedná se o tradiční, praxí předních homeopatů prověřené možnosti použití Schüsslerových solí a homeopatik. V případě konkrétních zdravotních problémů se vždy obracejte na svého lékaře! Výběr homeopatik můžete konzultovat s lékařem nebo lékárníkem s erudicí v homeopatii.

22 položek celkem

Cena

105174
1105174

Značky

Položek k zobrazení: 22
soli 10 22 v2
174 Kč

Schüsslerova sůl č. 10 Natrium sulfuricum 200 tablet. Kód SÚKL: 0233893. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných...

Kód: DHU-10-200
soli 9 22 v2
174 Kč

Schüsslerova sůl č. 9 Natrium phosphoricum 200 tablet. Kód SÚKL: 0233891. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných...

Kód: DHU-9-200
soli 8 22 v2
174 Kč

Schüsslerova sůl č. 8 Natrium chloratum 200 tablet. Kód SÚKL: 0233889. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných...

Kód: DHU-8-200
soli 7 22 v2
174 Kč

Schüsslerova sůl č. 7 Magnesium phosphoricum 200 tablet. Kód SÚKL: 0233887. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných...

Kód: DHU-7-200
soli 6 22 v2
174 Kč

Schüsslerova sůl č. 6 Kalium sulfuricum 200 tablet. Kód SÚKL: 0233885. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných...

Kód: DHU-6-200
soli 4 22 v2
174 Kč

Schüsslerova sůl č. 4 Kalium chloratum 200 tablet. Kód SÚKL: 0233881. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných...

Kód: DHU-4-200
soli 2 22 v2
174 Kč

Schüsslerova sůl č. 2 Calcium phosphoricum 200 tablet. Kód SÚKL: 0233875. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných...

Kód: DHU-2-200
Selenium metallicum 5
Selenium metallicum 5CH
Skladem (>7 ks)
105 Kč

Selenium metallicum 5CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0072137

Kód: B-191-5
Kalium bromatum 9
Kalium bromatum 9CH
Momentálně nedostupné (>7 ks)
105 Kč

Kalium bromatum 9CH, homeopatický lék. kód SÚKL: 0060851

Kód: B-123-9
Graphites 9
Graphites 9CH
Skladem (>7 ks)
105 Kč

Graphites 9CH, homeopatický lék. kód SÚKL: 0072644

Kód: B-99-9
Berberis vulgaris 5
Berberis vulgaris 5CH
Skladem (>7 ks)
105 Kč

Berberis vulgaris 5CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0062731

Kód: B-40-5
Sulfur 30
Sulfur 30CH
Skladem (>7 ks)
105 Kč

Sulfur 30CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0062259

Kód: B-201-30
Sulfur 5
Sulfur 5CH
Skladem (>7 ks)
105 Kč

Sulfur 5CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0062259

Kód: B-201-5
Staphysagria 15
Staphysagria 15CH
Skladem (3 ks)
105 Kč

Staphysagria 15CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0077671

Kód: B-198-15
Rhus toxicodendron 9
Rhus toxicodendron 9CH
Skladem (>7 ks)
105 Kč

Rhus toxicodendron 9CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0062277

Kód: B-179-9
Mercurius solubilis 15
105 Kč

Mercurius solubilis 15CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0072656

Kód: B-148-15
Lycopodium clavatum 15
105 Kč

Lycopodium clavatum 15CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0077411

Kód: B-139-15
Calcarea carbonica 9
Calcarea carbonica 9CH
Skladem (>7 ks)
105 Kč

Calcarea carbonica 9CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0065515

Kód: B-50-9
Borax 5
Borax 5CH
Skladem (>7 ks)
105 Kč

Borax 5CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0062732

Kód: B-43-5
Baryta carbonica 9
Baryta carbonica 9CH
Skladem (1 ks)
105 Kč

Baryta carbonica 9CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0062728

Kód: B-34-9
Arsenicum iodatum 9
Arsenicum iodatum 9CH
Skladem (>7 ks)
105 Kč

Arsenicum iodatum 9CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0014547

Kód: B-28-9
Arsenicum album 9
Arsenicum album 9CH
Skladem (>7 ks)
105 Kč

Arsenicum album 9CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0062757

Kód: B-27-9

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz