S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat.

No. 04 Kalium chloratum 200 tablet

Kód: DHU-4-200
Neohodnoceno
Značka: DHU
174 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
31.05.2024

Schüsslerova sůl č. 4 Kalium chloratum 200 tablet. Kód SÚKL: 0233881. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Používejte podle rady odborníka na homeopatii.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Schüsslerova sůl č. 4 Kalium chloratum se tradičně používá zejména při:

  • kožních afekcích, akné, růži, ekzémech
  • rýmě s tuhým nosním sekretem
  • otocích sliznic
  • zánětech přetrvávajících a recidivujících
  • zánětech sliznic s produkcí bílého sekretu
  • nachlazení (obvykle spolu s č. 3)

Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud potíže přetrvávají nebo se zhoršují, obraťte se na lékaře!

Složení: 1 tableta obsahuje Kalium chloratum D6, 250 mg. 

Pomocné látky: Laktóza, pšeničný škrob, magnezium-stearát. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (přípravek je považován za bezlepkový). Je prakticky vyloučeno, že by lék způsobil problémy, pokud máte celiakii. Pokud máte alergii na některou z pomocných látek, poraďte se před užíváním léku se svým lékařem.

Z homeopatické Materie mediky — stručná informace:

Základní charakteristika: Kalium chloratum působí jako přirozené diuretikum při zadržování vody v těle. V soli obsažený draslík (a to platí i pro soli č. 5 a č. 6) je nepostradatelný pro přenos nervových impulsů a správnou funkci buněčných membrán. Kalium chloratum je tkáňovou solí používanou při onemocněních, která postihují především sliznice, částečně i kůži nebo jiné orgány.

Typickými symptomy, respektive onemocněními indikujícími použití Schüsslerovy soli č. 4 Kalium chloratum, jsou otoky a ztráta hlasu. Při nachlazení a infekčních onemocněních s tvorbou hlenu je tento vláknitý, šedobílý a vazký. Šedobíle potažený kořen jazyka. Naběhlé žlázy. Bílé vřídky v ústech, afty, moučnivka (soor). Zánět krčních mandlí s bílými nitkami hnisu. Zánět Eustachovy trubice. Zánět středního ucha. Revmatismus. Ganglion na kloubu nebo šlaše (možno užívat spolu s homeopatikem Hekla lava). Bursitis praepatellaris (podráždění tíhového váčku oblasti kolene). 

Kalium chloratum podporuje vstřebávání otoků a splasknutí naběhlých sliznic. Pomáhá při zánětech, které již postoupily z akutní fáze, kdy je vhodné použít zejména sůl č. 3 Ferrum phosphoricum, do druhého stadia zánětu, které se vyznačuje tvorbou hlenu, hlenovitých výměšků nebo otoků.

Dále lze Schüsslerovu sůl č. 4 použít k léčbě zánětu střevní nebo žaludeční sliznice, očních spojivek i léčbě kožních vyrážek a ekzémů, především pokud povrch kůže působí, jako by byl „pomoučněný“. Kalium chloratum blahodárně působí při zánětech a potížích s klouby a šlachami, zejména pokud se při nich objevuje i zvýšená tělesná teplota. Uplatňuje se též při pásovém oparu a růži (erysipelu), bronchitidě, zápalu plic a zánětu pohrudnice. Ve formě krémgelu je Kalium chloratum vhodným přípravkem na omrzliny a popáleniny.

Typický vzhled obličeje indikující výraznou potřebu této Schüsslerovy soli: Kuperóza (viditelné žilky) pod průsvitnou pokožkou. Zarudnutí spojivek.

Referenční zdroje: Heepen, G.H.: Schüßler-Salze; Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W., Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory a další.

Důležité upozornění: S výběrem vhodné Schüsslerovy soli a jejím dávkováním vám poradí odborník v oboru biochemie a homeopatie, nejlépe lékař(ka) homeopat(ka) nebo lékárník/lékárnice homeopat/homeopatka. Výše uvedená základní charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Originální Schüsslerovy soli
Hmotnost: 0.13 kg
Kód SÚKL: 0233881
charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz