S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat.

No. 12 Calcium sulfuricum 200 tablet

Kód: DHU-12-200
Neohodnoceno
Značka: DHU
174 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
19.06.2024

Schüsslerova sůl č. 12 Calcium sulfuricum 200 tablet. Kód SÚKL: 0233877. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Používejte podle rady odborníka na homeopatii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Schüsslerova sůl č. 12 Calcium sulfuricum se tradičně používá zejména při:

 • hnisavých projevech na kůži a sliznicích
 • poruchách funkce jater
 • revmatismu
 • akné u mladistvých
 • hnisavých a mokvajících vyrážkách (případně + č. 11)
 • zánětu močových cest a močového měchýře (+ č. 9)
 • zánětu středního ucha s tvorbou hnisu
 • angíně, zanícených krčních mandlích
 • žaludečním vředu
 • vředu na oční rohovce
 • neplodnosti
 • chronickém zánětu močového měchýře (+ č. 6)

Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud potíže přetrvávají nebo se zhoršují, obraťte se na lékaře!

Složení: 1 tableta obsahuje Calcium sulfuricum D6, 250 mg. 

Pomocné látky: Laktóza, pšeničný škrob, magnezium-stearát. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (přípravek je považován za bezlepkový). Je prakticky vyloučeno, že by lék způsobil problémy, pokud máte celiakii. Pokud máte alergii na některou z pomocných látek, poraďte se před užíváním léku se svým lékařem.

Z homeopatické Materie mediky — stručná informace:

Základní charakteristika: Calcium sulfuricum se nachází v játrech, žluči a chrupavkách. Je významnou solí pro klouby a detoxikaci organismu. Schüsslerova sůl č. 12 Calcium sulfuricum má silnou afinitu k pokožce, sliznicím a vazivovým tkáním. Užívá se při kožních onemocněních s tvorbou vředů a při náchylnosti ke hnisání kůže nebo sliznic, dále při chronické rýmě, zejména jsou-li postiženy i vedlejší nosní dutiny, což se projevuje páchnoucím a někdy i krvavým sekretem. Zejména u seniorů se pak sůl č. 12 Calcium sulfuricum osvědčuje při slabé paměti, potížích s rovnováhou a nespavostí. Na psychické úrovni je typická neschopnost vymezit se vůči partnerovi.

Symptomaticky se Schüsslerova sůl č. 12 Calcium sulfuricum používá, kdykoli se objevuje tvorba žlutého hnisu. Mezi obvyklá předepsání soli č. 12 patří hnisavé afekce na pokožce a sliznicích, hnis je tuhý, žlutý a hrudkovitý. Ekzémy s tvorbou krust a strupů. Vředy. Anální hnisavé fisury (trhliny). Sklon k tvorbě píštělů. Hnisavé záněty v očích. Rýma s hnisem kontaminovaným nosním sekretem. Hnisání ze středního ucha. Akné. 

Schüsslerova sůl č. 12 Calcium sulfuricum je důležitou solí při zánětech ledvin a močového měchýře a močových cest.

Uplatňuje se na akné v období puberty, léčí chronickou bronchitidu, zanícené mandle, angínu, otoky lymfatických uzlin a chronický revmatismus. Ve formě krémgelu je sůl č. 12 Calcium sulfuricum vhodná i k ošetřování bolestivých prasklin (fisur) u konečníku.

Schüsslerova sůl č. 12 Calcium sulfuricum podporuje činnost a regeneraci jater, čímž posiluje detoxikační schopnost organismu.

Typický vzhled obličeje indikující výraznou potřebu této Schüsslerovy soli: Vzhled indikující nedostatek soli č. 12 není přesně vyhraněný, nicméně někdy se objevují stařecké skvrny na pokožce a sklon k tvorbě vřídků.

Referenční zdroje: Heepen, G.H.: Schüßler-Salze; Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W., Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory a další.

Důležité upozornění: S výběrem vhodné Schüsslerovy soli a jejím dávkováním vám poradí odborník v oboru biochemie a homeopatie, nejlépe lékař(ka) homeopat(ka) nebo lékárník/lékárnice homeopat/homeopatka. Výše uvedená základní charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Originální Schüsslerovy soli
Hmotnost: 0.13 kg
Kód SÚKL: 0233877
charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz