Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Homeopatický manuál

Pro seznam VŠECH oddělení rolujte prosím dolů!

Milí návštěvníci!

O výhodách homeopatické léčby pochybují jen ti, kteří buď homeopatika nikdy nepoužili, nebo měli smůlu a použili homeopatikum, které pro léčbu jejich onemocnění nebylo zvoleno správně. Nesprávně zvolené homeopatikum sice neuškodí, ale ani nepomůže.

Laická homeopatická samoléčba, zejména za použití směsných homeopatik, představuje prakticky použitelnou možnost. Klasická homeopatie však vyžaduje jisté porozumění základním principům homeopatické léčby. Investujete-li nyní čas do čtení následujících řádek, může to být jedna z nejlepších investicí vašeho života.

V jednotlivých odděleních námi předkládaného Homeopatického manuálu© si můžete vybrat vhodná homeopatika pro léčbu řady onemocnění a zdravotních poruch a dosáhnout úplného vyléčení, často i v případech, se kterými si školská medicína neví rady.

Co je třeba brát při homeopatické samoléčbě v úvahu?

V první řadě je třeba vzít do úvahy příznaky, kterými se nemoc projevuje. Dále pak modality, což jsou vlivy, které způsobují buď zmírnění nebo naopak zhoršení bolestí či jiných obtíží. Takovými modalitami mohou být například hluk, otřesy, denní doba, tlak na postiženou oblast a mnoho dalších. Účelné je rovněž pochopit, co bylo bezprostřední příčinou onemocnění. Zda se jedná o onemocnění z prochladnutí či přehřátí, nadměrné fyzické námahy či potlačeného vzteku, zda je příčinou průjmu dítěte alergie, infekční onemocnění nebo třeba jen růst zoubků apod. Poté můžeme zvolit homeopatikum, jehož popis uvedený v příslušném oddělení Homeopatického manuálu© odpovídá skutečnosti.

Další dimenzí, kterou v rámci našich doporučení také zohledňujeme, je psychická sféra člověka. O tom, jak zásadním způsobem nás psychika i naše podvědomí ovlivňují, nepochybuje dnes téměř nikdo. Jen málokdo však chápe, že i fyzická onemocnění, ba dokonce i úrazy, jsou prvotně záležitostí psychiky, emocí a podvědomí.

Dr. Edward Bach (1886-1936) vytvořil unikátní systém třiceti osmi esencí, jejich užívání působí blahodárně na psychiku a harmonizuje emoce. Užívání Bachových esencí tak přispívá i k prevenci a léčbě fyzických onemocnění. Zejména při léčbě chronických onemocnění je vhodné kombinovat homeopatika s Bachovou esencí, která odpovídá osobnostním a emocionálním rysům pacienta. Proto vám doporučujeme, abyste při výběru léků věnovali pozornost nejen výběru homeopatik či Schüsslerových solí, nýbrž i vhodné Bachovy esence, která vám pomůže zharmonizovat vaši osobnost, zbavit se strachu, napětí, nerozhodnosti či jiné psychické překážky. Neboť tyto překážky mají tendenci projevovat se i ve formě fyzických neduhů. Cílíme-li léčbu na sféru příčin vzniku nemoci, pak s jejich odstraněním zmizí i fyzické symptomy, jejichž hlavní funkcí je upozorňovat nás na chyby, jichž se jako lidé dopouštíme. Jak homeopatie, tak Bachovy esence jsou vhodné právě pro léčbu onemocnění ve sféře jejich příčin.

Cílem a posláním homeopatické léčby je obnovení zdraví, nikoli potlačování nepříjemných stavů, aniž by byla odstraněna jejich příčina. Homeopatie nemá žádná omezení a je vhodná pro všechny věkové kategorie, od miminek po seniory. Homeopatie je navíc naprosto bezpečná a tedy vhodná i pro nastávající nebo kojící maminky.

Jak postupovat při vyhledávání vhodného homeopatika?

Ve zvoleném oddělení Homeopatického manuálu© porovnejte popisy uvedené u jednotlivých homeopatik se skutečným stavem a symptomy onemocnění. Pro léčbu zvolte homeopatikum, případně několik homeopatik, jejichž popisy odpovídají skutečnému stavu. Vhodné Bachovy kapky pak najdete podle popisů těchto esencí v sekci Bachovy esence.

S objednanými přípravky zasíláme informační list k užívání homeopatik, Bachových esencí a homeopatické léčbě.

 

  Popis Název položky Cena s DPH
noimage.gif

Řezné a bodné rány, kdy se dostavil šokový stav. Podáváme střídavě s CALENDULOU (viz výše).

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ACONITUM NAPELLUS 9CH 87.00 Kč
ks
noimage.gif

Tekoucí rýma. Sekret z nosu i slzy dráždí a pálí pokožku. Velká vyčerpanost, světloplachost. Pocity strachu a neklid. Pacient je zimomřivý. Pocity svědění. Zhoršení v noci, zejména po půlnoci, zlepšení teplými nápoji.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ARSENICUM ALBUM 9CH 87.00 Kč
ks