S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat.

No. 03 Ferrum phosphoricum 4x200 tablet

Kód: DHU-3-4X200
Neohodnoceno
Značka: DHU
676 Kč –22 %
Snímek3
676 Kč –22 % 522 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
27.06.2024

AKCE 3+1 balení zdarma! 
Schüsslerova sůl č. 3 Ferrum phosphoricum
Kód SÚKL: 0233879. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Používejte podle rady odborníka na homeopatii.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Schüsslerova sůl č. 3 Ferrum phosphoricum se tradičně používá zejména při:

  • potřebě podpořit imunitu při opakovaných onemocněních
  • slábnoucí paměť (+ č. 2)
  • závratích (vertigu) z nedostatečného prokrvení
  • nastupujících zánětlivých a infekčních onemocněních
  • gastritidě a průjmu (spolu s č. 9)
  • borelióze
  • neplodnosti
  • nízkém krevním tlaku a chronické únavě
  • Crohnově chorobě

Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud potíže přetrvávají nebo se zhoršují, obraťte se na lékaře!

Složení: 1 tableta obsahuje Ferrum phosphoricum D12, 250 mg.

Pomocné látky: Laktóza, pšeničný škrob, magnezium-stearát. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (přípravek je považován za bezlepkový). Je prakticky vyloučeno, že by lék způsobil problémy, pokud máte celiakii. Pokud máte alergii na některou z pomocných látek, poraďte se před užíváním léku se svým lékařem.

Z homeopatické Materie mediky — stručná informace:

Základní charakteristika: Ferrum phosphoricum je sůl důležitá především pro krvetvorbu a imunitní systém. Ferrum phosphoricum je osvědčeným přípravkem ve fázi akutního zánětu, používá se při všech náhlých onemocněních, pomáhá při poruchách metabolismu železa, což je důležité například pro tvorbu červených krvinek. Při chudokrevnosti se doporučuje současné užívání homeopatika Cuprum metallicum AKH, případně doplňků stravy s obsahem mědi, neboť měď je důležitým prvkem umožňujícím využívání železa (ferrum) pro podporu krvetvorby.

Užívání Schüsslerovy soli č. 3 Ferrum phosphoricum podporuje regeneraci po svalové námaze a prokrvení a okysličení svalů, vnitřních orgánů. Lepší prokrvení mozku zlepšuje paměť a může pomoci při závratích a potížích s udržením rovnováhy.

Ferrum phosphoricum podporuje prokrvení mozku a dalších tkání, posiluje koncentraci a duševní schopnosti. Velmi dobře působí při výskytu bolestivých análních fisur (prasklinek na kůži v oblasti konečníku). Dále se tato sůl uplatňuje při studených nohou či rukou a při městnání krve v pánevní oblasti. Ferrum phosphoricum dokáže redukovat silné menstruační krvácení.

Tato tkáňová sůl se využívá při revmatických potížích, akutním žaludečním kataru se zvracením a letních průjmech. Horečka a záněty v akutní a subakutním stavu. Infekční onemocnění. Zánět středního ucha a Eustachovy trubice. Krvácení z nosu. Citlivý žaludek. Kyselé říhání. Zvracení nestráveného jídla. Průjem.

V neposlední řadě lze Schüsslerovu sůl č. 3 Ferrum phosphoricum užívat při poruchách růstu vlasů, při nízkém nebo vysokém krevním tlaku (optimalizuje krevní tlak oběma směry) a při slunečním úžehu.

Typický vzhled obličeje indikující výraznou potřebu této Schüsslerovy soli: Kruhy pod očima, nejtemnější u kořene nosu. Sklon k rudnutí při stresu, (rudé skvrny na obličeji jsou na dotek teplé).

Referenční zdroje: Heepen, G.H.: Schüßler-Salze; Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W., Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory a další.

Důležité upozornění: S výběrem vhodné Schüsslerovy soli a jejím dávkováním vám poradí odborník v oboru biochemie a homeopatie, nejlépe lékař(ka) homeopat(ka) nebo lékárník/lékárnice homeopat/homeopatka. Výše uvedená základní charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Originální Schüsslerovy soli
Hmotnost: 0.13 kg
Kód SÚKL: 0233879
charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz