Bércové vředy
Homeopatická léčba bércového vředu
Ne vždy je vynucené uzavření bércového vředu žádoucí, neboť každé potlačení povrchových afekcí může v průběhu času vyvolat onemocnění některého z vnitřních orgánů. V této souvislosti může být účelná konzultace s odborníkem na akupunkturu, který může určit, na kterém orgánovém meridiánu se vřed nachází. To vám umožní cíleně posílit tento orgán, buď přímo akupunkturou, nebo vhodným doplňkem stravy či homeopatikem s potřebnou orgánovou afinitou.
Při léčbě bércového vředu hraje velkou roli psychická pohoda. Není neobvyklé, že dojde ke spontánnímu vyhojení chronického otevřeného vředu, který léta odolával všem léčebným postupům, poté, co postižená osoba vyřešila svoje vztahové problémy. I z tohoto důvodu má opodstatnění seznámit se s možnostmi Bachových esencí.
Sulfur 15CH: Přípravek pro nabuzení reaktivity organismu, který pak může lépe reagovat na další cílenou léčbu. Více informací v Informačním listu, který zasíláme spolu s homeopatiky a dalšími přípravky.
Z homeopatických přípravků přicházejí dále v úvahu zejména:
Mercurius corrosivus 15CH: Překvapivě často úspěšné homeopatikum. Používá se zejména při pomalu se rozšiřujícím vředu s nepravidelným okrajem. Pálivé bolesti jsou horší v noci. Palčivý, dráždivý sekret, často s příměsí krve.
Aesculus hippocastanum 5CH + Hamamelis virginiana 5CH: Bércový vřed vznikl v důsledku žilní nedostatečnosti, případně při výskytu křečových žil. Žíly jsou rozšířené a velmi bolestivé. Okraj vředu je modrý, není ale tvrdý.
Arsenicum album 9CH: Pálivé a bodavé bolesti, které lze mírnit horkými obklady. Gangrénovitě vyhlížející, tmavý vřed produkující palčivý, dráždivý a odporně páchnoucí sekret, někdy i s příměsí krve.
Lachesis mutus 9CH: Bércový vřed je extrémně citlivý na dotek. Ovázání nebo teplý obklad jsou nesnesitelné. Gangrénovitý vřed s purpurově zbarveným okrajem a mramorovanou pokožkou v okolí. Okraj vředu je špinavý až černý. Sekret je páchnoucí. Vřed se může sice v průběhu roku vyhojit, ale v předjaří se znovu otevře.
Pulsatilla 9CH: Pokožka v okolí vředu je studená, mramorovaná, zatvrdlá. Vřed je hluboký s červeným okrajem. Nápadné je, že samotný vřed je méně bolestivý než jeho okolí. Bolesti jsou pálivé, zhoršují se teplem poslete, mírní expozicí chladnému vzduchu.
Schüsslerova sůl č. 1 Calcium fluoratum: Překvapivě nízká bolestivost vředu. Okolí vředu je velmi tvrdé a vyvýšené. Okolní pokožka je purpurově zbarvená, vřed produkuje hustý, žlutý, hnisavý sekret.
Asa foetida 5CH: Hnisavé záněty kostí a/nebo okostice s velkou bolestivostí na dotek. Bércový vřed.
Cinnabaris 9CH: Vředy, ohnivě zbarvené vředy, uhry, neštovičky, bércový vřed.
Calendula 5CH: Pro léčbu otevřených ran, které se hojí pomalu, nebo jsou jinak problematické, např. léze po ozařování. Hnisající rány, bércový vřed, otevřená noha, erysipel (růže).
Schüsslerova sůl č. 10 Natrium sulfuricum: Při mokvavých vyrážkách, lišejích, bércových vředech, akné a růžovce.
Secale cornutum 9CH: Poruchy prokrvování dolních končetin projevující se křečemi a náchylností ke vniku gangrén.
Traumeel mast: Pro ošetření OKOLNÍ pokožky. Neaplikovat do otevřeného bércového vředu!
Upozornění: Informace uváděné u jednotlivých přípravků nejsou schválenými léčebnými indikacemi! Jedná se o tradiční, praxí předních homeopatů prověřené možnosti použití Schüsslerových solí a homeopatik. V případě konkrétních zdravotních problémů se vždy obracejte na svého lékaře! Výběr homeopatik můžete konzultovat s lékařem nebo lékárníkem s erudicí v homeopatii.
Značky
Kombinovaný přípravek Traumeel mast je homeopatická specialita. Používejte dle rady odborníka na homeopatii. Kód SÚKL: 0066908