S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat. Seznamte se s rozsahem naší nabídky – rolujte na monitoru dolů.

No. 08 Natrium chloratum 4x200 tablet

Kód: DHU-8-4X200
Neohodnoceno
Značka: DHU
676 Kč –22 %
Snímek8
676 Kč –22 % 522 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
24.07.2024

AKCE 3+1 balení zdarma! 
Schüsslerova sůl č. 8 Natrium chloratum

Kód SÚKL: 0233889. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Používejte podle rady odborníka na homeopatii.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Schüsslerova sůl č. 8 Natrium chloratum se tradičně používá zejména při:

 • rýmě akutní i chronické
 • alergiích
 • klimakteriu: horkostech a depresích
 • suchosti sliznic, syndromu suchého oka
 • oparech na rtech, pásovém oparu
 • suchá pokožce se svěděním
 • palčivé bolesti po štípnutí hmyzem
 • kožních vyrážkách s puchýřky naplněnými tekutinou
 • vodnatém průjmu
 • chronická zácpě
 • otocích (spolu s č. 10)
 • únavě a celodenní otupělost
 • přetrvávajícím reziduálním kašli po akutním onemocnění
 • sluneční úžehu

Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud potíže přetrvávají nebo se zhoršují, obraťte se na lékaře!

Složení: 1 tableta obsahuje Natrium chloratum D6, 250 mg. 

Pomocné látky: Laktóza, pšeničný škrob, magnezium-stearát. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (přípravek je považován za bezlepkový). Je prakticky vyloučeno, že by lék způsobil problémy, pokud máte celiakii. Pokud máte alergii na některou z pomocných látek, poraďte se před užíváním léku se svým lékařem.

Z homeopatické Materie mediky — stručná informace:

Základní charakteristika: Natrium chloratum je solí pro hospodaření organismu s vodou a tělesnými tekutinami. Proto nepřekvapí, že se používá jak při průjmu, tak zácpě. Vždy jde totiž o extrém, který je třeba vyrovnat. Při opuchlém obličeji a hromadění vody v končetinách se často užívá se solí č. 10 Natrium sulfuricum.

Sůl č. 8 Natrium chloratum má velký vliv především na trávicí soustavu, uplatňuje se jak již uvedeno při zácpě i vodnatém průjmu, optimalizuje množství vody ve střevě. Dále se užívá při tekoucí rýmě, přičemž formou horkého nápoje dokáže vyléčit rýmu v jejím počátečním stadiu během několika desítek minut.

Schüsslerova sůl č. 8 se uplatňuje při suchých sliznicích, osvědčuje se při zadržování vody v těle a otocích. Léčí loupání v kloubech způsobené nedostatkem synoviální tekutiny v kloubním pouzdru. Další oblastí působení je krev, kdy se Natrium chloratum používá při chudokrevnosti. Velkou službu prokáže Natrium chloratum při vyhubnutí a nechutenství, zejména pokud je způsobeno nedostatečnou produkcí žaludečních šťáv.

Tkáňová sůl č. 8 Natrium chloratum mírní otoky a svědění po pokousání hmyzem (komáry, muchničkami, ovády apod.). V tom případě se vedle standardního použití tablet ještě navíc doporučuje nanést na místo vpichu kašičku z tablety, kterou jsme zvlhčili vodou nebo slinou. Stejně tak je možno použít krémgel č. 8. Vhodným doplňkovým homeopatikem je zde Apis mellifica.

Schüsslerova sůl č. 8 Natrium chloratum působí při slabosti, náhlém úbytku sil, depresích, traumatických zážitcích, bolestech hlavy, migrénách, nadměrném slinění a slzení. Uplatňuje se též při kožních vyrážkách s tvorbou vodou nalitých puchýřků. Může pomoci při pocitu mravenčení a ztráty citlivosti (mrtvění) končetin. U kojících maminek podpoří tvorbu mateřského mléka.

Symptomaticky se Natrium chloratum D6 předepisuje nejčastěji osobám, které jsou stále při chuti, přesto ale ztrácí na váze. Může se objevit i ztráta čichu a/nebo chuti. Sůl č. 8 Natrium chloratum je často úspěšným lékem při akné u osob s mastnou pletí, která produkuje olejovitě mastný pot. Přípravek je vhodný pro uzavřené introverty, osoby vážné a citlivé. Perfekcionisté, plni zármutku, neodpouštějící, depresivní. Velký lék na zármutek; v daleké minulosti ležící smutek, který je ale stále pociťován, hluboký smutek, zklamání. Odpor k utěšování. Suchost všech sliznic. Migréna. Bolesti hlavy u školních dětí. Rozpukané nebo naběhlé rty. Opary na rtech. Rozbrázděný jazyk. Zánět očních spojivek. Keratitida (zánět oční rohovky). Rýma, senná rýma. Bronchitida (zánět průdušek). Poruchy srdečního tepu z nervozity, tachykardie (zvýšená tepová frekvence). Průjem. Zácpa. Neutišitelné nucení na zvracení v těhotenství (Hyperemesis gravidarum). Poruchy (vynechávání) menstruačního cyklu. Nechuť až averze k pohlavnímu styku. Revmatické bolesti. Kopřivka. Strupy na hlavě u kojenců (Crusta lactea), seboroická dermatitida (u kojenců i dospělých). Dermatitida, lišej, dermatomykózy. Zaplísnění organismu.

Typický vzhled obličeje indikující výraznou potřebu této Schüsslerovy soli: Kruhové zarudlé skvrny na obou tvářích, ne však teplé na dotek.

Referenční zdroje: Heepen, G.H.: Schüßler-Salze; Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W., Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory a další.

Důležité upozornění: S výběrem vhodné Schüsslerovy soli a jejím dávkováním vám poradí odborník v oboru biochemie a homeopatie, nejlépe lékař(ka) homeopat(ka) nebo lékárník/lékárnice homeopat/homeopatka. Výše uvedená základní charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Originální Schüsslerovy soli
Hmotnost: 0.532 kg
Kód SÚKL: 0233889
charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz