S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat.

No. 09 Natrium phosphoricum 200 tablet

Kód: DHU-9-200
Neohodnoceno
Značka: DHU
174 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
17.04.2024

Schüsslerova sůl č. 9 Natrium phosphoricum 200 tablet. Kód SÚKL: 0233891. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Používejte podle rady odborníka na homeopatii.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Schüsslerova sůl č. 9 Natrium phosphoricum se tradičně používá zejména při:

  • trávicích potížích (nadýmání a kolikách)
  • kyselém potu
  • onemocněné dnou a bolestech malých kloubů
  • akné v obličeji, mastné pleti
  • zánětu močových cest a močového měchýře
  • gastritidě (zánětu žaludku)
  • potřebě úpravy metabolismu tuků
  • revmatu
  • překyselení organismu

Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud potíže přetrvávají nebo se zhoršují, obraťte se na lékaře!

Složení: 1 tableta obsahuje Natrium phosphoricum D6, 250 mg. 

Pomocné látky: Laktóza, pšeničný škrob, magnezium-stearát. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (přípravek je považován za bezlepkový). Je prakticky vyloučeno, že by lék způsobil problémy, pokud máte celiakii. Pokud máte alergii na některou z pomocných látek, poraďte se před užíváním léku se svým lékařem.

Z homeopatické Materie mediky — stručná informace:

Základní charakteristika: Natrium phosphoricum je důležitou solí pro odkyselení organismu a látkovou výměnu. Typ Natrium phosphoricum projevuje nutkavou chuť na slané, smažená vajíčka a ostré pokrmy. Často mívá potíže se sourozenci. Typickými symptomy indikujícími předepsání Schüsslerovy soli č. 9 Natrium phosphoricum jsou kyselé říhání a pocit zátky v krku. Z dalších možných použití homeopatika Natrium phosphoricum jsou nejvýznamnější zažívací potíže, slabé zažívání (dyspepsie), žlutě potažený jazyk. Překyselení organismu, pálení žáhy. Kyselá chuť v ústech, kyselé říhání. Kyselé zvracení, kysele páchnoucí průjem. Vhodný přípravek pro nekojené děti, které dobře neprospívají.

Natrium phosphoricum je nepostradatelná minerálie pro úspěšné odbourávání kyseliny mléčné ve svalech, čímž působí proti svalové únavě. Natrium phosphoricum udržuje kyselinu močovou v tekutém stavu, takže ji ledviny mohou vylučovat a kyselina močová se nehromadí v kloubech. Proto je Schüsslerova sůl č. 9 Natrium phosphoricum základní tkáňovou solí pro prevenci a léčbu dny. (Při onemocnění dnou je pro rozpouštění krystalů kyseliny močové a její vylučování ledvinami nutné přidat i sůl č. 10 Natrium sulfuricum a č. 11 Silicea). Sůl č. 9 Natrium phosphoricum je účelné též užívat při výskytu nebo k prevenci vzniku ledvinových kamenů.

Schüsslerova sůl č. 9 se dále uplatňuje při revmatickém onemocnění kloubů, dyspepsii (bolestmi nebo překyselením žaludku po jídle), nadýmání a kyselém říhání, refluxu a zvracení. Natrium phosphoricum pomáhá při kysele páchnoucích průjmech, zánětech sliznic močového měchýře, zánětu ledvin a zánětu žaludku.

Sůl č. 9 Natrium phosphoricum se uplatňuje též při otocích lymfatických uzlin, žláz, zanícených mandlích a hrtanu, zánětu močového měchýře. U kožních vyrážek se používá, pokud se objeví též výpotek medovité nebo smetanové barvy a konzistence.

Typický vzhled obličeje indikující výraznou potřebu této Schüsslerovy soli: Mastný obličej, avšak na rozdíl od č. 8 lze tuto mastnotu setřít. Povislé tváře. Sklon k akné.

Referenční zdroje: Heepen, G.H.: Schüßler-Salze; Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W., Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory a další.

Důležité upozornění: S výběrem vhodné Schüsslerovy soli a jejím dávkováním vám poradí odborník v oboru biochemie a homeopatie, nejlépe lékař(ka) homeopat(ka) nebo lékárník/lékárnice homeopat/homeopatka. Výše uvedená základní charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Originální Schüsslerovy soli
Hmotnost: 0.13 kg
Kód SÚKL: 0233891
charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz