S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat.

No. 06 Kalium sulfuricum 4x200 tablet

Kód: DHU-6-4X200
Neohodnoceno
Značka: DHU
676 Kč –22 %
Snímek5
676 Kč –22 % 522 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
27.06.2024

AKCE 3+1 balení zdarma! 
Schüsslerova sůl č. 6 Kalium sulfuricum

Kód SÚKL: 0233885. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Používejte podle rady odborníka na homeopatii.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Schüsslerova sůl č. 6 Kalium sulfuricum se tradičně používá zejména při:

  • kožních afekcích, akné, ekzémech a lupénce
  • onemocnění jater, pro podporu detoxikace
  • přetrvávajících zánětech sliznic, chronické rýmě
  • úporných nebo recidivujících zánětech
  • revmatických potížích a bolestech
  • vypadávání vlasů a poruchách růstu vlasů a nehtů (s č. 1 a 11)

Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud potíže přetrvávají nebo se zhoršují, obraťte se na lékaře!

Složení: 1 tableta obsahuje Kalium sulfuricum D6, 250 mg. 

Pomocné látky: Laktóza, pšeničný škrob, magnezium-stearát. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (přípravek je považován za bezlepkový). Je prakticky vyloučeno, že by lék způsobil problémy, pokud máte celiakii. Pokud máte alergii na některou z pomocných látek, poraďte se před užíváním léku se svým lékařem.

Z homeopatické Materie mediky — stručná informace:

Základní charakteristika: Kalium sulfuricum podporuje detoxikaci organismu a je nepostradatelnou solí pro metabolismus bílkovin. Tato sůl je obsažena zejména v kůži, sliznicích, chrupavkách a nehtech.

Kalium sulfuricum se používá při třetím stadiu zánětu, kdy zánět přešel do chronické fáze a odolává další léčbě solemi č. 3 a č. 4. Používá se při všech chronických onemocněních,

Kalium sulfuricum se společně se železem podílí na přenosu kyslíku v buňkách, proto je účelné užívat sůl č. 6 společně se solí č. 3 Ferrum phosphoricum, navíc se tím zesiluje protizánětlivé působení.

Nejčastějšími použitími Schüsslerovy soli č. 6 Kalium sulfuricum léčba lupénky projevující se tvorbou šupinek na pokožce. Dále onemocnění dýchacích cest s typickým chrčením hlenu na průduškách, rýma, často s příměsí hnisu. Schüsslerova sůl č. 6 Kalium sulfuricum se někdy předepisuje též při rozedmě plic a astmatu. Chronický zánět sliznic. Tvorba hlenu v nose, průduškách, hrtanu, nebo uších. Chronická rýma. Ztráta čichu. Neprůchodný nos. Zánět středního ucha s výtokem žlutého vazkého hnisu. Ekzém, kroužková lišej, polypy. Problematická mastná pleť, popraskaná kůže, rakovina kůže. Záněty sliznic s vazkým žlutým sekretem. Zánět očních víček a zánět spojivek. Žlutý, lepkavý, vazký sekret v očích. Kašel se silným rachocením hlenu v hrudi. Fluor albus (bílý vaginální výtok). Chrápání. Revmatické bolesti měnící místo.

Silné detoxikační působení Schüsslerovy soli č. 6 Kalium sulfuricum nachází svoje uplatnění při jaterních a kožních onemocněních včetně již zmíněné lupénky, revmatických bolestech, které se přesouvají z kloubu na kloub, a při všech chronických onemocněních, například při chronické rýmě, chronickém ušním zánětu, zánětu sliznic střeva nebo žaludku a kataru sliznic. Sůl č. 6 Kalium sulfuricum podporuje funkci jater a tím i detoxikaci organismu. Schüsslerova sůl č. 6 zrychluje rekonvalescenci, regeneraci jater a dalších orgánů a podporuje vitalitu.

Poznámka: Kalium sulfuricum je možná nejdůležitější Schüsslerovou solí vůbec, určitě je ale nejdůležitější při onemocněních a stavech, kdy je pacient žlutý v obličeji a není to Číňan, a celkově působí nezdravým dojmem.

Typický vzhled obličeje indikující výraznou potřebu této Schüsslerovy soli: Prožloutlý rovnoramenný lichoběžník vymezený ústy jako základnou s rameny směřujícími vzhůru ke kořeni nosu. Stařecké skvrny.

Referenční zdroje: Heepen, G.H.: Schüßler-Salze; Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W., Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory a další.

Důležité upozornění: S výběrem vhodné Schüsslerovy soli a jejím dávkováním vám poradí odborník v oboru biochemie a homeopatie, nejlépe lékař(ka) homeopat(ka) nebo lékárník/lékárnice homeopat/homeopatka. Výše uvedená základní charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Originální Schüsslerovy soli
Hmotnost: 0.532 kg
Kód SÚKL: 0233885
charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz