S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat. Seznamte se s rozsahem naší nabídky – rolujte na monitoru dolů.

Mercurius solubilis 15CH

Kód: B-148-15
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
22.07.2024

Mercurius solubilis 15CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0072656

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací pro perorální užití.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 globulí).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Oblastmi působení homeopatika Mercurius solubilis jsou trávicí trakt, játra, podpůrný a pohybový aparát, kůže a lymfatický systém. Typ Mercurius solubilis dělá více věcí najednou, dokáže se soustředit jen krátce, může být i násilnický. Senzibilní, reaktivní, emocionální a nedůvěřivý. Destruktivní impulsy.

Symptomaticky se Mercurius solubilis nejčastěji předepisuje, pokud má každé zranění tendenci ke hnisání, byť se jedná jen o malá zranění či škrábnutí. Bílkovina v moči, výtok slin, zejména ve spánku. Další možná použití tohoto polychrestu jsou nepříjemně páchnoucí, lepkavý pot zanechávající na povlečení žluté mapy. Pocení zejména v noci. Kovová pachuť v ústech. Akutní a chronické záněty sliznic s otokem a náchylností ke hnisání. Všechny sekrety jsou dráždivé, proto často s krví, později hlenovité s hnisem a již ne dráždivé. Keratitida (zánět oční rohovky). Zánět okrajů očních víček (blefaritida). Zánět spojivek. Zánět spojivek. Afty, moučnivka, zánět ústní sliznice (stomatitida). Rýma. Angína. Faryngitida (zánět hltanu). Jazyk silně povlečený, naběhlý, s viditelnými otisky po zubech. Zánět středního ucha. Bronchitida (zánět průdušek). Gastroenteritida (zánět výstelky žaludku). Hlenovitá stolice s krví. Ulcerózní kolitida. Uretritida (zánět močové trubice) s hnisavým hlenem. Tahavé bolesti ve svalech a kloubech. Ostitida (zánět kosti). Periostitida (zánět okostice). Třes končetin, zejména rukou, Parkinsonova nemoc. Kopřivka. Erysipel (růže). Erytém (červené zbarvení kůže způsobené rozšířením krevních cév a zvýšeným prokrvením, vzniká často v důsledku zánětu, alergie či tepla). Mokvavé ekzémy. Strupy na hlavě u kojenců (Crusta lactea). Dermatitida (zánět kůže). Pyodermie (hnisavé kožní infekce) bakteriální infekce kůže, zejména stafylokokové (např. impetigo). Zanícené a naběhlé mízní uzliny.

Poznámka: V potenci D8 je Mercurius solubilis obsažen v komplexním přípravku Traumeel.

Modality: Zhoršení chladem, teplem, v noci, sychravým počasím. Zlepšení přiměřenou okolní teplotou.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0072656
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz