S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat.

Arsenicum album 9CH

Kód: B-27-9
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
27.06.2024

Arsenicum album 9CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0062757

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací pro perorální užití.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 globulí).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Lék první volby při současném zvracení a průjmu. Tlak až bolest v nadbřišku, nechutenství až odpor k jídlu, říhání, pocit nevolnosti a nutkání ke zvracení, zvracení, nadmutí, plynatost, břišní kolika, průjem, tmavá stolice, úbytek hmotnosti. Po průjmovém záchvatu velká zchvácenost. Gastroenteritida, žaludeční viróza, nesprávně „střevní nebo žaludeční chřipka“ způsobující kombinaci průjmu, zvracení, křečí a bolestí břicha. Typické jsou neklid, vyčerpanost, pálivé bolesti, hnilobný zápach výměšků a neutišitelná žízeň projevující se soustavným usrkáváním vody. Mohou se objevovat pocity úzkosti a strachu. Častý bývá i pocit vnitřního chladu až mrazení. Viditelně postupující ztráta sil při onemocnění nebo ve stáří. Slabost může vyústit v naprosté vyčerpání, stavy deliria a opakované kolapsy. Vyhubnutí jako důsledek špatného zažívání a zánětu tlustého střeva. Průjem, labilní žaludek a celkově špatné zažívání. Silné zvracení v důsledku konzumu nevhodného nebo zkažené ho jídla, případně akutní stav při zánětu žaludku (gastritidě).

Noční záchvaty kašle, kašel a bronchitida, nejhorší po půlnoci. Vykašlaný hlen je napěněný. Bodavé bolesti v pravé horní části hrudi. Rýma s pálícím vodnatým hlenem, který vysušuje okolní pokožku. Pocit ucpaného nosu. Hrdlo je naběhlé, pocit sešněrování a pálení. Pacient nemůže polykat. Astma bronchiale (Arsenicum album je základní homeopatikum při léčbě astmatu). Samoléčbu astmatu konzultujte s ošetřujícím lékařem! Dušnost, někdy vyvolaná stresem nebo úzkostí. Strach z udušení, když si lehne na záda. Zhoršení potíží mezi půlnocí a třetí hodinou ranní.

Svědění a silné pálení suché kůže, která může být lehce promodralá a průsvitná jako pergamen. Škrábání vede k mokvání prasklin v kůži. Suchá hrubá vyrážka s bílými šupinkami, které se odlučují od povrchu kůže. Teplé obklady zmírňují svědění a bolesti. Seboroická dermatitida (u kojenců i dospělých), Crusta lactea.

Nezdravé, snadno krvácející dásně. Vřídky a afty v ústech. Jazyk je červený, bez povlaku. Neuralgické bolesti zubů. Pálení v očích, palčivé slzení, chlamydiová infekce oka. Oční víčka naběhlá, často s vřídky, případně s odlučujícími se šupinkami kůže. Arsenicum album je cenný přípravek i v paliativní péči.

Modality: Zhoršení v noci, klidem, chladem, na čerstvém vzduchu, tlakem, doteky, stažením (obvazem, oděvem). Zmírnění potíží suchým teplem, malými doušky studené vody, při bolestech žaludku studeným mlékem.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0062757
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz