Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Bolesti zubů a potíže se zuby

Při bolesti zubů není vhodné odkládat návštěvu u zubního lékaře. Od neléčeného zubu, respektive zánětu dásně nebo okostice, může vzniknout celá řada nebezpečných stavů, včetně celkové otravy (viz heslo Otrava krve, lokální a celková sepse). Homeopatie může při bolestech a potížích se zuby často výrazně pomoci, přinejmenším dočasnou úlevou od bolesti, případně vyléčením zánětu. Další informace viz heslo Prořezávání zubů.

S objednanými přípravky obdržíte informační list s pokyny k podávání homeopatik a homeopatické léčbě.
  Popis Název položky Cena s DPH
calcium_fluoratum.jpg

Schüsslerova sůl č. 1 Calcium fluoratum se používá při kazivosti zubů nebo jako prevence zubního kazu, pro pevnou zubní sklovinu.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No. 1 Calcium fluoratum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks
calcium_phosphoricum.jpg

Schüsslerova tkáňová sůl pro  růst zdravých zubů u dětí.

Doporučuje se, aby tento funkční přípravek užívala již nastávající maminka a to od 4. měsíce těhotenství. V užívání by pak měla pokračovat, alespoň periodicky, i v době kojení, ideálně spolu se solí č. 1 Calcium fluoratum.

Děti by měly Schüsslerovu sůl č. 2 Calcium phosphoricum, případně i sůl č. 1 Calcium fluoratum, užívat od počátku růstu stálých zubů a v období vývoje zubní skloviny, která končí osmým rokem věku dítěte. Postačí tří až čtyřtýdenní kúra dvakrát do roka, během této kúry užívá dítě od každého přípravku jednu tabletu ráno a jednu večer.

 

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
No. 2 Calcium phosphoricum DHU 80 tablet 99.00 Kč
ks

Kombinový přípravek, homeopatická specialita.  Více informací zde:

Přípravek pro tlumení zánětů a bolestí. Lék nenahrazuje odborný stomatologický zákrok, ale zmírňuje potíže.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
TRAUMEEL tbl. 50 149.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_116.jpg

Neuralgické bolesti v důsledku vytržení nebo vyražení zubu. Přípravek může též uklidnit zubní nerv drážděný kazem. (Nenahrazuje však stomatologické ošetření).

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
HYPERICUM PERFORATUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_117.jpg

Bolesti způsobené zubním kazem. Silná tvorba slin, z úst páchne. V ústech kovová příchuť. Napuchlá tvář. Dáseň v okolí postiženého zubu houbovitě měkká se sklonem ke krvácení. Zhoršení chladem i teplem. Osvědčený přípravek při hnisavých ložiscích v dásni a na kořenech zubů.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
MERCURIUS SOLUBILIS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_112.jpg

Náhlé neuralgické bolesti zubů způsobené „nafoukáním“ studeným větrem. Nesnesitelně silné vystřelující bolesti. Tvář na postižené straně je začervenalá, na dotek citlivá. Pacient je neklidný. Rty a jazyk mohou mít sníženou citlivost.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ACONITUM NAPELLUS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_114.jpg

Silné a náhlé pulsující nebo tepavé bolesti. Bolest často vystřeluje až do ucha. Tváře jsou červené a napuchlé. Zorničky očí rozšířené. Pacient zatíná zuby. Tlak na postiženou oblast působí bolest, stejně jako otřesy (zjistíme poskočením na místě). Dáseň v okolí postiženého zubu je zarudlá a naběhlá. Potíže jsou horší v noci.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
BELLADONNA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_113.jpg
Bolesti s otokem po zubním zákroku.

Poznámka: Výborný přípravek pro preventivní podávání před plánovaným zubním ošetřením včetně vytržení zubu.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ARNICA MONTANA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_115.jpg

Nesnesitelné bolesti, které dohánějí pacienta k agresivně až zuřivosti. Jedna líce může být červená a druhá bledá. Pacient je neklidný, pokud leží, tak sebou zmítá na posteli. Děti chtějí být nošeny. Pasivní pohyb (např. jízda v autě) zlepšuje potíže i u dospělých. Zhoršení teplem, zlostí a pitím kávy. Horší též v noci. Zlepšení chladem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CHAMOMILLA VULGARIS 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_118.jpg

Zubní kaz a vykotlané, černé zuby. Zuby se udrolují a nedrží pevně v dásni. Zhoršení chladem a studenými nápoji, zlepšení zatnutím zubů a teplem.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
STAPHYSAGRIA 9CH 87.00 Kč
ks