S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat. Seznamte se s rozsahem naší nabídky – rolujte na monitoru dolů.

Arnica montana 9CH

Kód: B-26-9
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
22.07.2024

Arnica montana 9CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0099177

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací pro perorální užití.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 globulí).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Základní charakteristika: Přípravek na poranění. Krvácení, podlitiny, modřiny, zhmožděniny. Šok. Fyzické bolesti. Urychluje hojení po zranění, vykloubení, podvrtnutí, pohmoždění, porodu (při pocitu bolestivého pohmoždění v pochvě, zejména v noci), operaci, otřesu mozku a krvácení všeho druhu (při mozkové příhodě užívat spolu s homeopatikem Opium). Arnica montana podporuje imunitní systém při zánětech. Arterioskleróza, případně koronární skleróza. Revmatismus kloubů a svalů, bolesti jako po zmlácení. Ztuhlost kloubů. Dnavé bolesti kloubů. Zánět kloubní výstelky (synovie). Zánět žil, křečové žíly. Střevní infarkt (symptomy: silné bolesti břicha, krvavý průjem). Horečka, kdy je hlava rozpálená, ale tělo studené. Může se objevit zadržování moči a stolice. Bércové vředy – podpora hojení. Proleženiny u ležících pacientů. Naběhlá, tvrdá a suchá kůže po poštípání hmyzem. Závratě při vstávání ze sedu nebo lehu. Chronické potíže s rovnováhou. Při chůzi, ale někdy i vsedě, se objevuje klam, jako by se předměty točily okolo. Vysoký krevní tlak v důsledku arteriosklerózy. Únava, vyčerpanost, chronický únavový syndrom. Pocit celkové rozmlácenosti, kdy i vlastní postel připadá příliš tvrdá. Apoplexie (mrtvice) s pokálením a pomočením (v tom případě podávat Arniku i několik týdnů, ideálně s homeopatikem Opium 30CH).

Modality: Zhoršení doteky, pohybem i odpočinkem, otřesy a vlhkým chladem, konzumem vína. Zmírnění potíží vleže s hlavou o něco níže než nohy.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0099177
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz