S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat.

No. 05 Kalium phosphoricum 80 tablet

Kód: DHU-5-80
Neohodnoceno
Značka: DHU
101 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Schüsslerova sůl č. 5 Kalium phosphoricum 80 tablet. Kód SÚKL: 0208859. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Používejte podle rady odborníka na homeopatii.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Schüsslerova sůl č. 5 Kalium phosphoricum se tradičně používá zejména při:

  • atrofii, stavech slabosti a vyčerpání, apatii a sklíčenosti
  • nespavosti psychického původu
  • průjmu či zácpě z psychického důvodu
  • hyperaktivitě u dětí
  • potřebě posílení paměti
  • počínající demenci

Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud potíže přetrvávají nebo se zhoršují, obraťte se na lékaře!

Složení: 1 tableta obsahuje Kalium phosphoricum D6, 250 mg. 

Pomocné látky: Laktóza, pšeničný škrob, magnezium-stearát. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (přípravek je považován za bezlepkový). Je prakticky vyloučeno, že by lék způsobil problémy, pokud máte celiakii. Pokud máte alergii na některou z pomocných látek, poraďte se před užíváním léku se svým lékařem.

Z homeopatické Materie mediky — stručná informace:

Základní charakteristika: Kalium phosphoricum dodává energii nervům i všem tělesným buňkám, proto je č. 5 základní Schüsslerovou solí při tělesné i duševní vyčerpanosti, pocitech únavy a slabosti. Kalium phosphoricum se rovněž velmi dobře uplatňuje při sklíčenosti, melancholii, apatii, dále se doporučuje jako doplňkový lék při konvenční léčbě depresí. Potřeba užívat přípravek Kalium phosphoricum se projevuje zejména nedostatečnou nervovou odolností. Po tělesné stránce pak slabost a úbytek svalové hmoty. Schüsslerova sůl č. 5 Kalium phosphoricum je velkým prostředkem pro nervy. Duševní vyčerpání a přetažení (např. u studentů, šachistů a intelektuálů). Neurastenie. Nervová slabost po vyčerpávající nemoci. Ospalost, usínání během dne. Depresivní stavy. Nervovým napětím vyvolané žaludeční nebo střevní obtíže. Nervózní obavy. 

Kalium phosphoricum se uplatňuje při všech chronických onemocněních, organických srdečních potížích a infekčních onemocněních, zejména pokud při nich vznikají odporně páchnoucí výměšky a produkty (Kalium phosphoricum je známo jako „vnitřní antiseptický lék“). Sůl č. 5 Kalium phosphoricum dodává energii všem tělesným buňkám včetně imunitních.

Kalium phosphoricum pomáhá též při poruchách vyprazdňování (průjmu nebo zácpě), zejména pokud jsou psychického původu. Uplatňuje se při bolestech hlavy a při hyperaktivitě u dětí. Stejně tak ale sůl č. 5 Kalium phosphoricum povzbuzuje děti bojácné nebo plačtivé. Tato tkáňová sůl se rovněž používá při ložiskovém vypadávání vlasů.

Chronický nedostatek soli Kalium phosphoricum v organismu se projevuje slabostí, duševní únavou, slabou pamětí, poruchami spánku, svalovou slabostí, někdy též srdečními poruchami a bušením srdce z nervozity či strachu. 

Typický vzhled obličeje indikující výraznou potřebu této Schüsslerovy soli: Celkově působí člověk, který potřebuje sůl č. 5 Kalium phosphoricum, unaveným vzezřením a popelavě šedým zbarvením kůže kolem očí.

Referenční zdroje: Heepen, G.H.: Schüßler-Salze; Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W., Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory a další.

Důležité upozornění: S výběrem vhodné Schüsslerovy soli a jejím dávkováním vám poradí odborník v oboru biochemie a homeopatie, nejlépe lékař(ka) homeopat(ka) nebo lékárník/lékárnice homeopat/homeopatka. Výše uvedená základní charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Originální Schüsslerovy soli
Hmotnost: 0.08 kg
Kód SÚKL: 0208859
charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz