S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat.

No. 02 Calcium phosphoricum 80 tablet

Kód: DHU-2-80
Výprodej
Neohodnoceno
Značka: DHU
101 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Schüsslerova sůl č. 2 Calcium phosphoricum 80 tablet. Kód SÚKL: 0208855. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Používejte podle rady odborníka na homeopatii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Schüsslerova sůl č. 2 Calcium phosphoricum se tradičně používá zejména při:

  • opožděném či nedostatečném růstu u dětí (spolu s č. 1)
  • růstových bolestech u dětí při rychlém růstu
  • prořezávání zoubků u kojenců
  • výskytu polypů
  • osteoporóze (spolu s č. 1, ideálně též č. 11)
  • poruchách krvetvorby
  • odmítání mléka u kojenců (užívá kojící matka)
  • Calcium phosphoricum podporuje kosti, pevnost zuboviny, hojení zlomenin

Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud potíže přetrvávají nebo se zhoršují, obraťte se na lékaře!

Složení: 1 tableta obsahuje Calcium phosphoricum D6, 250 mg.

Pomocné látky: Laktóza, pšeničný škrob, magnezium-stearát. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (přípravek je považován za bezlepkový). Je prakticky vyloučeno, že by lék způsobil problémy, pokud máte celiakii. Pokud máte alergii na některou z pomocných látek, poraďte se před užíváním léku se svým lékařem.

Z homeopatické Materie mediky — stručná informace:

Základní charakteristika: Sůl č. 2 Calcium phosphoricum má zásadní význam pro růst a pevnost kostí, čištění krve a buněčné membrány. Calcium phosphoricum je též tkáňovou solí pro kosti, zuby, svaly, léčbu nosních polypů, výrůstků na kostech (zde ideálně spolu s homeopatikem Hekla lava), ale třeba také pro podporu srážlivosti krve při sklonu ke krvácivosti z nosu, oděrek apod.

Typické jsou problémy s kostmi, které jsou slabé, v případě zlomeniny se špatně hojí. U školních dětí jsou typickým znakem indikujícím lék Calcium phosphoricum bolesti hlavy z duševní námahy nebo stresu. Růstové a vývojové potíže dětí (často s poruchami příjmu potravy), zejména u dětí křehké, astenické konstituce, které se naučily pozdě chodit. Onemocnění a vyhublost u mladistvých v období puberty, zejména u rychle rostoucích dívek. Sklon k rychlému tělesnému i duševnímu vyčerpání. Opožděné uzavírání fontanel. Zbytnělá nosní mandle (adenoidní vegetace). Problematické prořezávání zubů. Dentitio difficilis (bolestivé, komplikacemi provázené prořezávání zubů u dětí). U dospělých problémy s takzvanými zuby moudrosti, které se problematicky prořezávají. Kolikové bolesti při jídle, meteorismus. Gastroenteritida (žaludeční viróza, nesprávně „střevní nebo žaludeční chřipka“) způsobující kombinaci průjmu, zvracení, křečí a bolestí břicha. Poruchy přijmu mléka u kojenců. Slabá páteř u dětí. Špatně se hojící zlomeniny.

Calcium phosphoricum se uplatňuje jednak při růstových bolestech dlouhých kostí, ale také při pomalém či zastaveném růstu u dětí, při léčbě zlomenin (podporuje srůstání kostí), svalových křečích (zde je nicméně třeba vyzkoušet, který z přípravků bude působit lépe, zda č. 2 nebo č. 7 Magnesium phosphoricum).

U kožních problémů může č. 2 Calcium phosphoricum pomoci při výskytu puchýřků naplněných bílým hustým produktem a svědění kůže, zejména u seniorů.

U dětí je sůl č. 2 často účinná při problematickém prořezávání a slabém růstu zubů, hyperaktivitě, ale též při bolestech hlavy u školáků a studentů. Calcium phosphoricum se uplatňuje též jako přípravek pro podporu rekonvalescence po akutním infekčním onemocnění.

Dobrých výsledků bývá se solí č. 2 dosahováno při chronické únavě a pocitu vyčerpanosti a též u osob, které se rychle unaví při tělesné nebo duševní činnosti (zde ideálně se solí č. 5 Kalium phosphoricum). Calcium phosphoricum se uplatňuje též při léčbě chudokrevnosti, poruch spánku, zejména u kojenců a dětí. Blahodárně působí při menstruačních potížích, v těhotenství a pro podporu rekonvalescence po nemoci či úrazu. Povrchové záněty sliznic (katary) bývají provázeny značnou tvorbou sekretu hlenovitého charakteru. Jedná se zejména o katary horních cest dýchacích, rýmu, zánět hltanu, průdušek a očních spojivek.

Chronický nedostatek této soli v organismu se projevuje zejména „voskovým“ vzhledem obličeje, sklonem k tvorbě lupů a katary sliznic.

Typický vzhled obličeje indikující výraznou potřebu uvedené Schüsslerovy soli: Voskovitý vzhled, žlutý odstín.

Referenční zdroje: Heepen, G.H.: Schüßler-Salze; Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W., Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory a další.

Důležité upozornění: S výběrem vhodné Schüsslerovy soli a jejím dávkováním vám poradí odborník v oboru biochemie a homeopatie, nejlépe lékař(ka) homeopat(ka) nebo lékárník/lékárnice homeopat/homeopatka. Výše uvedená základní charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Originální Schüsslerovy soli
Hmotnost: 0.08 kg
Kód SÚKL: 0208855
charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz