S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat. Seznamte se s rozsahem naší nabídky – rolujte na monitoru dolů.

No. 11 Silicea 80 tablet

Kód: DHU-11-80
Výprodej
Neohodnoceno
Značka: DHU
99 Kč –50 %
No. 11 Silicea 80 tablet
99 Kč –50 % 49 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Schüsslerova sůl č. 11 Silicea 80 tablet. Kód SÚKL: 0208865. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Používejte podle rady odborníka na homeopatii.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Schüsslerova sůl č. 11 Silicea se tradičně používá zejména při:

 • hnisavých procesech
 • artróze kloubů
 • osteoporóze (spolu s č. 1 a č. 2)
 • oslabené imunitě (spolu s č. 3)
 • vypadávání vlasů, lámavých vlasech a nehtech (+ č. 1)
 • zánětu okostice
 • revmatismu, bolesti kloubů, pro regeneraci šlach a vaziva
 • křečových žílách (+ č. 1)
 • bolestech zad, při potížích s ploténkami
 • atopickém ekzému
 • nechutenství, neduživosti

Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud potíže přetrvávají nebo se zhoršují, obraťte se na lékaře!

Složení: 1 tableta obsahuje Silicea D12, 250 mg. 

Pomocné látky: Laktóza, pšeničný škrob, magnezium-stearát. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (přípravek je považován za bezlepkový). Je prakticky vyloučeno, že by lék způsobil problémy, pokud máte celiakii. Pokud máte alergii na některou z pomocných látek, poraďte se před užíváním léku se svým lékařem.

Z homeopatické Materie mediky — stručná informace:

Základní charakteristika: Schüsslerova sůl č. 11 Silicea je vedle soli č. 12 Calcium sulfuricum druhým nejvýznamnějším přípravkem při akutních i chronických zánětech všeho druhu, při kterých se tvoří hnis. Je významná pro kůži, pojivové tkáně, klouby, nehty a vlasy. Silicea pomáhá rozpouštět krystaly kyseliny močové a tím pomáhá při onemocnění dnou.

Silicea je potřebná pro tvorbu kolagenu, tedy pro růst a obnovu kloubních chrupavek, růst vlasů, nehtů, vazivových tkání, šlach a kostí. Používá se při artróze, úbytku kostní hmoty (osteoporóze), potížích s meziobratlovými ploténkami, při kornatění tepen, hemeroidech (zde nejlépe spolu se solí č. 1 Calcium fluoratum), zánětu okostice, ječném zrnu a nočním pocení. Pleť osob, které trpí nedostatkem této soli, má sklon k tvorbě vrásek a předčasnému stárnutí. Silicea je velmi užitečnou solí pro starší zesláblé osoby se sklonem k depresivním náladám.

Schüsslerova sůl č. 11 Silicea je jedním ze základních přípravků při výskytu akné, zejména jsou-li pustuly s hnisem uloženy hluboko v kůži. Lék první volby při zranění kostrče.

Silicea podporuje tvorbu hnisu a tak má schopnost vypudit cizí tělesa, zejména trny a třísky, z podkožních i hlouběji se nacházejících tkání. Proto se její užívání nedoporučuje osobám s čerstvě vloženým kardiostimulátorem nebo zubním implantátem. V době, než dojde ke zhojení po zákroku, což může trvat 3 až 4 týdny, Siliceu raději neužívejte. V případě pochybností se obraťte na lékaře, který zákrok provedl.

Pro typ Silicea je typická nedostatečná morální a tělesná odhodlanost, jistá forma nepřítomnosti duchem. Fixní ideje. Strach z jehel, psích zubů dalších ostrých věcí. Typ Silicea jsou poddajní, tiší lidé s nedostatečnou sebedůvěrou. Špatně vyživované tělo (metabolické poruchy), nedostatečný metabolismus minerálních látek, proto nedostatečný růst kostí, vlasů, nehtů, zubů. Výrazná zimomřivost. Přecitlivělost k dotykům. Jemné, ostýchavé, ale také svéhlavé děti s opožděným vývojem a exsudativní diathesou u batolat. (Exsudativní diathesa se projevuje mokvavými pupínky na tvářích i jinde po těle. Objevují se i záněty sliznic, zčervenání kůže. Imunita je snížená, mohou se objevit akutní dýchací potíže).

Schüsslerova sůl č. 11 Silicea je výborným lékem při vypadávání vlasů nebo jejich nadměrné lámavosti. Zlepšuje i kvalitu nehtů.

Bolesti hlavy, migrény. Zánět očních spojivek. Ječné zrno. Naběhlé lymfatické uzliny, zejména na krku. Ucpané slzné kanálky, proto zalepené a zanícené oči. Velká náchylnost k nachlazení. Zánět středního ucha. Rýma. Sinusitida (zánětlivé onemocnění vedlejších dutin dýchacích cest, tzv. paranazálních dutin). Tonsilitida, zánět patrových mandlí. Bronchitida (zánět průdušek).

Zánět dásní, paradontóza, zubní kaz. Meteorismus. Zácpa (stolice vklouzává zpět do konečníku). Skolióza, slabost pojivových tkání. Zarůstající nehty. Hnisání nehtového lůžka. Obecně náchylnost k hnisání. Abscesy a píštěle. Špatně se hojící, hnisavé rány. Hojné, odporně páchnoucí pocení nohou.

Typický vzhled obličeje indikující výraznou potřebu této Schüsslerovy soli: Propadlé oči, vějířovité vrásky na čele a před ušními boltci. Lámavé vlasy.

Referenční zdroje: Heepen, G.H.: Schüßler-Salze; Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W., Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory a další.

Důležité upozornění: S výběrem vhodné Schüsslerovy soli a jejím dávkováním vám poradí odborník v oboru biochemie a homeopatie, nejlépe lékař(ka) homeopat(ka) nebo lékárník/lékárnice homeopat/homeopatka. Výše uvedená základní charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Originální Schüsslerovy soli
Hmotnost: 0.08 kg
Kód SÚKL: 0208865
charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz