S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat.

No. 01 Calcium fluoratum 4x200 tablet

Kód: DHU-1-4X200
Neohodnoceno
Značka: DHU
676 Kč –22 %
Snímek1
676 Kč –22 % 522 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
27.06.2024

AKCE 3+1 balení zdarma! 
Schüsslerova sůl č. 1 Calcium fluoratum
Kód SÚKL: 0233873. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Používejte podle rady odborníka na homeopatii.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Schüsslerova sůl č. 1 Calcium fluoratum se tradičně používá pro podporu vazivových tkání, žilního systému, kloubů, kostí, zubů a pokožky. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud potíže přetrvávají nebo se zhoršují, obraťte se na lékaře!

Nejčastější použití:

  • vrásky, strie, uvadající pleť
  • křečové žíly, hemoroidy
  • osteoporóza (spolu s č. 2),
  • prevence zubního kazu
  • ateroskleróza

 Složení: 1 tableta obsahuje Calcium fluoratum D12, 250 mg.

Pomocné látky: Laktóza, pšeničný škrob, magnezium-stearát. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (přípravek je považován za bezlepkový). Je prakticky vyloučeno, že by lék způsobil problémy, pokud máte celiakii. Pokud máte alergii na některou z pomocných látek, poraďte se před užíváním léku se svým lékařem.

Z homeopatické Materie mediky — stručná informace:

Základní charakteristika: V psychických rysech pacienta typu Calcium fluoratum  se může objevovat úzkost a obavy o vlastní zdraví. Strach z finančního úpadku. Lakomost a nepřejícnost. Symptomaticky bývají typické ztvrdlé žlázy a viditelné křečové žíly.

Calcium fluoratum působí především na opěrný a pohybový aparát, zuby, pokožku a žilní systém. Tato sůl na jednu stranu zpevňuje tkáně, současně však podporuje jejich elasticitu. Calcium fluoratum odlehčuje krevnímu oběhu tím, že zlepšuje elasticitu cév. Dále pomáhá při zrohovatění kůže, tvorbě kuřích ok, mozolů a popraskání zrohovatělé kůže. Calcium fluoratum podporuje vstřebání keratinu z jizev, fibromů a tvrdých bradavic, což vede k jejich zmenšení nebo úplnému vymizení.

Dětem, které v předškolním věku užívají sůl č. 1 Calcium fluoratum, se nekazí zuby, neboť sklovina jejich zubů je pevná a odolná. Také dospělí mohou svoje zuby zpevnit a chránit užíváním této tkáňové soli.

Calcium fluoratum je vedle soli č. 2 Calcium phosphoricum přípravkem pro podporu zdravého vývoje a růstu kostí, podporuje správné držení těla, uplatňuje se při léčbě výrůstků na šlachách a kostech (zde viz též homeopatikum Hekla lava). Dále se používá při oteklých a zanícených kloubech a kloubech náchylných k distorzím (vykloubení, podvrtnutí a problémy s kolenním meniskem). Významná je též možnost léčby i prevence osteoporózy, zde se doporučuje současné užívání soli č. 1 Calcium fluoratum se solemi č. 2 Calcium phosphoricum a č. 11 Silicea.

Další oblastí působení soli č. 1 Calcium fluoratum jsou křečové žíly a hemeroidy. Calcium fluoratum působí blahodárně také při uvadající pleti, vráskách a těhotenských striích, v těchto třech případech je vhodné užívat spolu se solí č. 11 Silicea.

Na kritický nedostatek této funkční soli v organismu ukazují zejména velká kazivost zubů, potíže s růstem kostí v mladém věku a osteoporóza. Dále pak tvorba vrásek pod očima, jejichž kresba připomíná malé cihličky.

Schüsslerova sůl č. 1 Calcium fluoratum je hluboce působící přípravek, který je vhodné užívat dlouhodobě, někdy až několik měsíců, aby se dosáhlo požadovaného efektu.

Typický vzhled obličeje indikující výraznou potřebu této Schüsslerovy soli: Vrásky kolem očí ve tvaru malých cihliček.

Referenční zdroje: Heepen, G.H.: Schüßler-Salze; Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W., Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory a další.

Důležité upozornění: S výběrem vhodné Schüsslerovy soli a jejím dávkováním vám poradí odborník v oboru biochemie a homeopatie, nejlépe lékař(ka) homeopat(ka) nebo lékárník/lékárnice homeopat/homeopatka. Výše uvedená základní charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Originální Schüsslerovy soli
Hmotnost: 0.532 kg
Kód SÚKL: 0233873
charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz