S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat. Seznamte se s rozsahem naší nabídky – rolujte na monitoru dolů.

Silicea 30CH

Kód: B-194-30
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
22.07.2024

Silicea 30CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0062251

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací pro perorální užití.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 globulí).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické Materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Lék první volby při zranění kostrče. Silicea má schopnost vypudit cizí tělesa, zejména trny a třísky, z podkožních i hlouběji se nacházejících tkání. Proto se její užívání nedoporučuje osobám s čerstvě vloženým kardiostimulátorem nebo zubním implantátem. V době, než dojde ke zhojení po zákroku, což může trvat 3 až 4 týdny, Siliceu raději neužívejte. V případě pochybností se obraťte na lékaře, který zákrok provedl.

Pro typ Silicea je typická nedostatečná morální a tělesná odhodlanost, jistá forma nepřítomnosti duchem. Fixní ideje. Strach z jehel, psích zubů dalších ostrých věcí. Typ Silicea jsou poddajní, tiší lidé s nedostatečnou sebedůvěrou. Špatně vyživované tělo (metabolické poruchy), nedostatečný metabolismus minerálních látek, proto nedostatečný růst kostí, vlasů, nehtů, zubů. Výrazná zimomřivost. Přecitlivělost k dotykům.

Silicea je výborným lékem při vypadávání vlasů nebo jejich nadměrné lámavosti. Zlepšuje i kvalitu nehtů.

Jemné, ostýchavé, ale také svéhlavé děti s opožděným vývojem a exsudativní diathesou u batolat. (Exsudativní diathesa se projevuje mokvavými pupínky na tvářích i jinde po těle. Objevují se i záněty sliznic, zčervenání kůže. Imunita je snížená, mohou se objevit akutní dýchací potíže).

Bolesti hlavy, migrény. Zánět očních spojivek. Ječné zrno. Naběhlé lymfatické uzliny, zejména na krku. Ucpané slzné kanálky, proto zalepené a zanícené oči. Velká náchylnost k nachlazení. Zánět středního ucha. Rýma. Sinusitida (zánětlivé onemocnění vedlejších dutin dýchacích cest, tzv. paranazálních dutin). Tonsilitida, zánět patrových mandlí. Bronchitida (zánět průdušek).

Zánět dásní, paradontóza, zubní kaz. Meteorismus. Zácpa (stolice vklouzává zpět do konečníku). Skolióza, slabost pojivových tkání. Zarůstající nehty. Hnisání nehtového lůžka. Obecně náchylnost k hnisání. Abscesy a píštěle. Špatně se hojící, hnisavé rány. Hojné, odporně páchnoucí pocení nohou. Podporuje tvorbu hnisu a tím vypuzení cizích těles z kůže a podkožních tkání (např. třísky, trnu).

Modality: Zhoršení chladem, vlhkým a sychravým počasím. Zlepšení teplem a ulehnutím. Bolesti hlavy se zmírní teplým zábalem hlavy.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU, Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie, Rosival, V.: Homöopathie K in K, Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0062251
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz