S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat. Seznamte se s rozsahem naší nabídky – rolujte na monitoru dolů.

Pulsatilla 5CH

Kód: B-176-5
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
22.07.2024

Pulsatilla 5CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0077566

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací pro perorální užití.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 globulí).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Královna homeopatik, široce užívaný (a někdy až zneužívaný) homeopatický polychrest*. Pulsatilla je ženské konstituční homeopatikum, ale mohou je využít i chlapci a muži. Pulsatilla je vhodná zejména pro jemné, ostýchavé, citové a citlivé osoby, často se světlou pletí a blond vlasy. Typickými rysy jsou náladovost, náchylnost k melancholii a plačtivosti. Děti „visí“ na matce a vyžadují náklonnost. Obvyklé jsou změny tělesné symptomatiky a přesouvání bolestí v těle z místa na místo. Obvyklé problémy léčené Pulsatillou jsou zejména žlutý, nedráždivý sekret v očích, nosu, uších nebo/a na jazyku. Stále studené nohy, nemá žízeň.

Náchylnost k nachlazení. Zimomřivost, ale odmítá teplo. Migrény. Zánět očních spojivek. Zánět a napuchnutí očních víček (Blepharitis) s vazkým, žlutým, hojným, ale nedráždivým výměškem. Rýma (nepodávat ale v raných stadiích, kdy Pulsatilla stav zhoršuje! Pulsatilla se s úspěchem užívá na stadium „zralé rýmy s hustým žlutým sekretem). Zánět středního ucha. Zánět průdušek. Astma bronchiale. Gastritida (zánět výstelky žaludku). Sucho v ústech, ale bez pocitu žízně. Hepatopatie (degenerativní nebo zánětlivé onemocnění jater).

Zánět močového měchýře. Hypomenorrhoea (slabá menstruace), může přejít do oligomenorei (snížení počtu dní menstruace) anebo do anemorei (vymizení menstruace). Menstruace se neustále mění co do síly i počtu dní. Dysmenorea (bolestivá menstruace, menstruační křeče). Fluor (výtok z pochvy). Slabé děložní stahy při porodu. Žilní stáze (zpomalení průtoku krve, městnání krve zejména v dolních končetinách). Klimakterické potíže. Přesouvající se artritické potíže. Křečové žíly. Zánět žil.

Modality: Zhoršení horkem, večer, před a během menstruace, tučným jídlem a pobytem v zatuchlých místnostech. Zlepšení utěšováním, pohybem venku, pobytem na čerstvém vzduchu, studenými nápoji a zmrzlinou.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

* Termínem polychrest se označují homeopatika s velmi širokými možnostmi použití, léky působící na širokou škálu tělesných struktur, a tedy přípravky mnohostranně využitelné.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0077566
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz