S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat. Seznamte se s rozsahem naší nabídky – rolujte na monitoru dolů.

Nux vomica 9CH

Kód: B-160-9
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
22.07.2024

Nux vomica 9CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0077467

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací pro perorální užití.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 kuliček).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Oblastmi působení homeopatika Nux vomica jsou centrální nervová soustava (CNS), trávicí trakt, játra, opěrný a pohybový aparát. Přípravek je mimořádně vhodný pro osoby aktivní, pro uštvané lidi se sedavým stylem života. Ctižádostiví, prchliví, nervózní, podráždění, netrpěliví, workoholičtí jedinci, kteří hojně používají dráždivé a povzbuzující látky, což bývá v konečném důsledku často příčinou jejich onemocnění. Velká citlivost ke chladu, přecitlivělost ke smyslovým počitkům.

Typickým použitím homeopatika Nux vomica je léčba zažívacích potíží a bolesti hlavy po konzumu alkoholu (kocovina). Nux vomica se v klinické homeopatii často předepisuje při častých žaludečních a zažívacích potížích, nevolnosti, zvracení, pálení žáhy, bolestí žaludku. Zvracení a celková nevolnost. Pocit plnosti, koliky z nadýmání. Křeče v břiše. Zácpa. Zánět žaludku (gastritida), gastroenteritida (zánět výstelky žaludku). Hemeroidy. Potíže po užívání léků či po předávkování povzbudivých látek či drog (kocovina). Vertigo (potíže s rovnováhou). Bolesti hlavy, migrény. Velká náchylnost k nachlazení. Rýma. Chřipka. Angína pectoris (potíže zejména v klidu a k ránu). Kolaps oběhového systému. Cystitida (zánět močového měchýře). Pomočování. Dysmenorea (silná, bolestivá menstruace), bolesti vystřelují přes celou pánev až do stehen. Tíživé bolesti v kříži. Menoragie (nadměrné menstruační krvácení). Bolesti zad. Svalový revmatismus. Neuralgie. Neklidný spánek, budí se kolem čtvrté hodiny ranní. Ráno se cítí nevyspalý, může se objevit subjektivní pocit kocoviny.

Poznámka: Nux vomica je významným homeopatickým polychrestem s širokými možnosti uplatnění v homeopatické léčbě.

Modality: Zhoršení po konzumu povzbuzujících látek (tabáku, kávy, alkoholu). Zhoršení chladem, ráno po procitnutí, po jídle, v důsledku pracovního rozčilení nebo starostí, duševním vypětím. Zlepšení večer a teplem.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0077467
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz