S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat.

Nitricum acidum 30CH

Kód: B-158-30
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
20.06.2024

Nitricum acidum 30CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0072117

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací pro perorální užití.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 kuliček).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Oblastmi působení homeopatika Nitricum acidum (syn. Acidum nitricum) jsou trávicí trakt, močové cesty a kůže (především léčba bradavic a ragád – popraskaných koutků úst).

Typologicky je typ Nitricum acidum jedinec s extrémně konsekventním jednáním, omluvy přijímá zcela netečně. Podrážděný, zlý člověk, s oblibou kleje. Má velký strach o vlastní zdraví.

Symptomaticky se homeopatikum Nitricum acidum využívá zejména při zánětlivých změnách na sliznicích v místech přechodu k pokožce s náchylností k tvorbě vřídků nebo fisur, zejména u úst, nosu, močovodu, pochvy a konečníku. Bodavé bolesti, jako od střepů. Celková slabost. Přecitlivělost k šustění a hluku. Anální fisury. Ragády u ústních koutků. Zánět ústní sliznice (stomatitida), afty. Zánět žaludku (gastritida). Žaludeční a dvanácterníkový vřed. Hemoroidy. Dlouho, celé hodiny přetrvávající bolesti po stolici. Studená, odporně páchnoucí moč (jako koňská). Nefritida (zánět ledvin). Bradavice a kondylomata (bradavice na genitáliích nebo konečníku). Akné.

 Modality: Zhoršení chladem, večer a v noci, horkou vodou. Zlepšení jízdou v autě a na koni.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0072117
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz