S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat.

Natrum carbonicum 15CH

Kód: B-154-15
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
31.05.2024

Natrum carbonicum 15CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0062296

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací pro perorální užití.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 kuliček).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Oblastmi působení homeopatika Natrum carbonicum jsou centrální nervový systém, dýchací cesty a trávicí trakt. Typickými znaky pro zvažování léčby přípravkem Natrum carbonicum je zpomalené chápání, což se projevuje neschopností přizpůsobit se rychle novým podmínkám a okolnostem. To platí i pro fyzickou stránku, kde je snížená adaptabilita na počasí, hluky, nově příchozí apod., což se na fyzické úrovni často projevuje zažívacími potížemi. Osoby typu Natrum carbonicum mívají tendenci potlačovat svoje emoce, bývají celoživotně vázaní na jednoho člověka a tomuto vztahu jsou schopni obětovat vše. Snaží se tvářit vesele i když jsou smutní, což vede k únavě, vyčerpání, podráždění a psychosomatickým poruchám. Může se objevit i zpomalené chápání.

Typicky se objevuje špatné zažívání, říhání, překyselení žaludku a výrazná nesnášenlivost mléka projevující se průjmem. V žaludku bývá kolem 5. hodiny ranní nepříjemný pocit prázdnoty, který nutí vstát a sníst něco sladkého. Běžná je i průběžná potřeba uždibování chleba nebo sladkostí. Bolesti žaludku bývají střídány bolestí hlavy, jejíž příčinou bývá studium či jiná psychická námaha nebo delší expozice slunečnímu záření.

V oblasti kožních problémů se Natrum carbonicum uplatňuje při léčbě bradavic, stálých pigmentových skvrn, kuřích ok a puchýřů. Pokožka bývá buď velmi suchá, nebo naopak se sklonem k pocení. Zajímavostí v homeopatickém obraze léku Natrum carbonicum je slabost kotníků se sklonem k podvrtnutí,

Homeopatikum Natrum carbonicum léčí nachlazení a rýmu, kdy páchnoucí hlen stéká po zadní straně hrdla.

Natrum carbonicum stimuluje aktivitu buněk a zlepšuje prokysličení.

Modality: Zhoršení horkým počasím, slunečním zářením, chladem, průvanem, za bouřky, konzumem mléka a/nebo zeleniny, duševní námahou. Zlepšení pohybem.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0062296
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz