S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat.

Magnesia carbonica 15CH

Kód: B-140-15
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
19.06.2024

Magnesia carbonica 15CH, homeopatický lék. kód SÚKL: 0060862

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací pro perorální užití.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 globulí).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Oblastmi působení homeopatika Magnesia carbonica jsou centrální nervový systém, štítná žláza, trávicí trakt, opěrný a pohybový aparát.

Osoby, pro které je homeopatikum Magnesia carbonica zvláště vhodné se vyznačují přecitlivělostí k dotekům. Povahově jde o jedince nesnášející sváry, proto usmiřují ostatní. Když jim dojde trpělivost, mohou vybuchnout hněvem, což se týká dospělých i dětí.

Symptomaticky se objevuje překyselení, což je zřejmé z kyselého zápachu potu, stolice, menstruační krve a moči. Běžné je odchrchlávání (hlučné čištění hrdla) a říhání. Pocit pálení na jazyku, stolice je buď bobkovitá nebo se zbytky nestráveného jídla. Běžné jsou rozličné žaludeční a trávicí potíže – viz dále.

Magnesia carbonica je homeopatikem převážně pro děti a ženy. Je jedním ze základních přípravků při zpomaleném vývoji kojence, zejména pro nervní a křičící děti, které odmítají nebo nesnášejí mléko i chlácholení.

Lék uvolňuje křeče všech dutých orgánů, např. žaludku, střev, průdušnice, dělohy. Magnesia carbonica je vhodným homeopatikem pro jedince vysloveně náchylné k nemocem z nachlazení. Léčí chronické záněty, zejména středního ucha a krčních mandlí. Může pomoci při hypertrofii krčních mandlí a adenoidních vegetacích, otocích žláz a mízních uzlin a při hyperfunkci štítné žlázy.

Uplatňuje se při zažívacích potížích u dětí i dospělých, dyspepsii (žaludeční nevolnosti, zvracení, pocit plnosti, říhání), chronickém zánětu žaludku a střevních kolikách. Průjem bývá vodnatý.

U mužů se Magnesia carbonica tradičně používá při zánětu prostaty, akutním i chronickém s typickými symptomy pálivé bolesti prostaty při močení, omezení nebo zastavení proudu moči, časté močení, zejména v noci, náhlá potřeba na močení.

U žen se Magnesia carbonica uplatňuje při premenstruačním syndromu, dysmenorei (křečovitých bolestech v podbřišku první den krvácení), v období klimakteria, zejména pokud se žena cítí zcela „vyšťávená“, vyčerpaná. Povolené, ochablé svaly, náchylnost ke kýlám.

Magnesia carbonica se uplatňuje při náhlých neuralgických bolestech, zánětu trojklanného nervu, bolestech končetin a chronické polyartritidě (revmatoidní artritidě), autoimunitním zánětlivém onemocnění kloubů. Onemocnění kloubů může způsobit velké bolesti, silné otoky a zarudnutí. Například prsty a ruce se obtížně pohybují. Běh nebo ohýbání kolen jsou bolestivé.

Potíže, které léčí Magnesia carbonica, mají tendenci objevovat se periodicky v odstupu 3–4 týdnů relativního klidu.

Modality: Zhoršení mezi 3. a 5. hodinou ranní, mlékem, před a v průběhu menstruace. Zlepšení procházkou v přírodě.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0060862
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz