S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat.

Iodum 9CH

Kód: B-117-9
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Iodum 9CH, homeopatický lék. kód SÚKL: 0060848

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací pro perorální užití.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 globulí).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Oblastmi působení homeopatika Iodum jsou centrální nervový systém, štítná žláza, dýchací cesty, oběhový systém, trávicí trakt, opěrný a pohybový aparát.

Osoby, pro které je homeopatikum Iodum vhodné mají rychlý metabolismus, jsou i přes značný apetit vyhublé. Vzhledově je nápadný exoftalmus, vypoulené oči se zoufalým výrazem. Obličej může být oteklý. Trpí vnitřním neklidem s nutkáním k pohybu a neutuchajícím pocitem horkosti. I nejmenší námaha vede ke značnému zpocení. Pocity strachu narůstají s délkou sezení (např. ve škole). Velká až abnormální žízeň.

Hypertrofie, tvrdnutí a následná atrofie žláz, např. mízních uzlin, štítné žlázy, varlat, vaječníků a mléčné žlázy. Hyperfunkce štítné žlázy. Struma.

Rýma, laryngitida, bronchitida (zánět průdušek). Astma. Gastritida (zánět žaludku), žaludeční a dvanácterníkový vřed. Strach s pocitem sevření na prsou. Zánět slinivky břišní (pankreatitida). Dráždivý výtok. Revmatické bolesti ve všech končetinách.

Suchý křečovitý kašel, případně s říháním a dávením. Chrčivý zvuk na plicích; pokud je kašel vyvolán astmatem nebo zápalem plic, tak hlen nejde vykašlat. U dětí se objevuje promodrání pokožky. Homeopatiku Iodum může pomoci i při akné a dobře tekoucí rýmě.

Modality: Zhoršení teplým prostředím, vynuceným klidem (např. ve škole), půstem. Zlepšení na čerstvém vzduchu, pohybem a jídlem.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0060848
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz