S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat. Seznamte se s rozsahem naší nabídky – rolujte na monitoru dolů.

Hepar sulfuris calcareum 9CH

Kód: B-105-9
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
24.07.2024

Hepar sulfuris calcareum 9CH, homeopatický lék. kód SÚKL: 0020630

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací pro perorální užití.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 globulí).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Oblastí působení homeopatika Hepar sulfuris calcareum jsou kůže a sliznice. Člověk homeopatického typu Hepar sulfuris calcareum preferuje teplo, trpí přecitlivělostí vůči všem vlivům (vjemům). Typická je u typu Hepar sulfuris calcareum i spěšná mluva.

Klasickými symptomy indikujícími předepsání homeopatického léku Hepar sulfuris calcareum je hojná produkce a výtok slin, ztráta hlasu a zánět v krku. Homeopatikum Hepar sulfuris calcareum je důležitým lékem při akutních hnisavých zánětech a náchylnosti k hnisání, která se projevuje i u nejmenších poranění. Typický je pocit střepu v zaníceném okrsku. Přecitlivělost k chladu a bolesti. Exsudativní diatéza (konstituční n. dědičná predispozice k onemocněním s produkcí exsudátu, např. z rudé kožní vyrážky, nosní sliznice apod.) Záněty v ORL oblasti: angína, faryngitida, akutní nebo chronická rýma, zánět vedlejších dutin nosních (sinusitida), senná rýma (alergie na pyl). Zánět středního ucha. Kašel v důsledku odkrytí, byť jen části těla. Zánět horních cest dýchacích s tuhým žlutým sekretem. Dávivý kašel (pseudozáškrt) s dušením (u dětí). Laryngitida. Bronchitida (zánět průdušek). Astma bronchiale. Pneumonie (zápal plic). Cystopyelitida (akutní zánět ledvinové pánvičky, často důsledek neléčeného zánětu močového měchýře). Pyodermie (hnisavé kožní infekce), bakteriální infekce kůže, zejména stafylokokové (např. impetigo). Puchýře, puchýřky a hnisavé pustuly na kůži. Vředy (furunkl, karbunkl a absces). Ekzém. Kopřivka.

Poznámka: V potenci D8 je Hepar sulfuris calcareum (v příbalovém letáku označen jako Calcii sulfidum) obsažen v komplexním přípravku Traumeel, v potenci D6 pak v přípravku Angin-Heel.

Modality: Zhoršení chladem, suchým studeným vzduchem, průvanem, odkrytím. Zlepšení vlhkým počasím, teplem, teplými obklady.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0020630
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz