S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat. Seznamte se s rozsahem naší nabídky – rolujte na monitoru dolů.

Graphites 5CH

Kód: B-99-5
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
24.07.2024

Graphites 5CH, homeopatický lék. kód SÚKL: 0072644

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací pro perorální užití.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 globulí).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Oblastmi působení homeopatika Graphites jsou ženské pohlavní orgány, trávicí systém a kůže. Konstitučně se ženy typu Graphites jeví jako nepříliš bystré, chladné a zimomřivé. Trpí ztrátou sebekontroly v jídle, sklonem k tloustnutí, zácpou a opožděnou menstruací.

Symptomaticky se Graphites v klinické homeopatii předepisuje nejčastěji při mokvajících ekzémech s popraskanou pokožkou, kdy se v prasklinách objevuje lepkavá, medovitě vyhlížející vazká tekutina. Přípravek se uplatňuje při léčbě jizev, tukových nádorů (lipomů). Dalšími možnými aplikacemi homeopatika Graphites jsou zejména záněty a napuchnutí očních víček (Blepharitis), záněty očních spojivek s hlenovitým, hnisavým výměškem. Pomalá funkce žaludku a střev. Křečovité bolesti žaludku. Odporně páchnoucí větry. Zácpa. Anální fisury (bolestivé trhlinky). Pálící a krvácející hemeroidy. Opožděná menstruace. Hypomenorea (slabé menstruační krvácení). Dráždivý fluor (vaginální výtok). Potíže v přechodu. Suchá, hrubá, popraskaná kůže. Onemocnění kůže s pálivým, páchnoucím, tuhým, medovitě vyhlížejícím sekretem. Ekzémy a neurodermitida, atopický ekzém. Ragády (malé trhlinky na bradavkách). Erysipel (růže).

Poznámka: Graphites je něco jako Sulfur pro ženy. Používá se tedy i v situacích, kdy je indikováno homeopatikum Sulfur, ale to buď nepůsobí dostatečně nebo vůbec.

Modality: Zhoršení v noci, ráno při vstávání, v průběhu a po menstruaci.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0072644
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz