S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat. Seznamte se s rozsahem naší nabídky – rolujte na monitoru dolů.

Ferrum metallicum 15CH

Kód: B-90-15
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
24.07.2024

Ferrum metallicum 15CH, homeopatický lék. kód SÚKL: 0072639

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 kuliček).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Oblastí působení homeopatika Ferrum metallicum jsou srdce a oběhový systém, trávicí trakt, opěrný a pohybový aparát. Osoby, pro které je homeopatikum Ferrum metallicum zvláště vhodné, se vyznačují náladovostí, podrážděností a neakceptováním nesouhlasu. Mají smysl pro povinnost, což může vést k vyčerpanosti a velké slabosti. Náchylnost ke zraněním s jasně červeným krvácením. Krvácení z nosu, zejména u dětí. Chudokrevnost v důsledku nedostatku železa. Náhlé rudnutí v obličeji, červené skvrny v obličeji. Obličej působí jako rozpálený při horečce, a to v důsledku poruchy oběhového systému. Paralyzující, dlouho přetrvávající bolesti hlavy, někdy i několik dní. Migrény. Závratě.

Suchý kašel s hlenovitým vykašláváním. Bronchitida (zánět dolních cest dýchacích, průdušek).

Zvracení ihned po jídle, zejména u dětí. Vodnatý průjem. Meteorismus. Zácpa a ochablé zažívání. Nesnáší tučné pokrmy a vajíčka.

Bolestivé křečové žíly v těhotenství. Bolesti zad a kloubů, ztuhlost v bederní oblasti a šíji. Artritida, zejména ramenních kloubů. Bolesti nutí k neustálému pohybu, a to i přes celkovou vyčerpanost.

Modality: Zhoršení chůzí ze schodů, psaním, předkláněním a menstruací. Zlepšení polohou vleže, pevným tlakem na okrsek hlavy, který nejvíce bolí.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním ve vhodné potenci vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0072639
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz