S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat. Seznamte se s rozsahem naší nabídky – rolujte na monitoru dolů.

Chamomilla vulgaris 15CH

Kód: B-111-15
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
22.07.2024

Chamomilla vulgaris 15CH, homeopatický lék. kód SÚKL: 0060814

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací pro perorální užití.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 globulí).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Oblastmi působení homeopatika Chamomilla vulgaris (syn. Chamomilla recutita) jsou centrální nervový systém (CNS), dýchací cesty, trávicí trakt, ženské pohlavní orgány, podpůrný a pohybový aparát. V psychice pacientů, pro které bude Chamomilla vulgaris zvláště užitečná, se projevují neklid a netrpělivost. Dítě se vzteká a vrhá se na zem. „Neví, co chce, a nedá pokoj, dokud to nedostane“. Pláč dítěte typu Chamomilla je vzteklý, u rodičů vzbuzuje chuť dítěti naplácat, zatímco pláč dítěte typu Pulsatilla je žalostný, rodiče mají potřebu takové dítě konejšit. Morální poučení: vzteklé dítě nebijte, nepomůžete mu, jen dokážete, že jako rodič máte značné rezervy. Vztekajícím se dětem podejte Chamomillu 30CH.

Nejčastější použití homeopatika Chamomilla vulgaris: prořezávání zoubků. Jedna tvář dítěte je rudá a horká, druhá bledá a chladná. Lék zejména pro citově založené povahy. Přecitlivělost vůči smyslovým vjemům a bolestem. Velká vzrušivost. Netrpělivost a špatná nálada. Náhlé nesnesitelné bolesti, pacient je blízek zoufalství. Osvědčený lék při onemocnění dětí se špatnou náladou, neklidem a kolikami. Bronchitida s křečovitým kašlem. Suchý kašel vyvolaný pocitem šimrání v hrdle. Tonsilitida (zánět patrových mandlí) s bodavými bolestmi v uchu. Křečovité bolesti žaludku nebo střev. Žlučníková kolika. Křečovité menstruační bolesti. Dysmenorea (bolestivá menstruace, menstruační křeče). Křečovité bolesti postupují přes celou pánev až do stehen. Mohou se objevit i bolesti v kříži. Krvácení bývá silné, krev tmavá se sraženinami. Křeče dělohy mimo menstruační cyklus např. v těhotenství, před a po porodu nebo v období kojení. Premenstruační syndrom. Neuralgie libovolné příčiny. Akutní revmatické potíže. Potíže a onemocnění kojenců: problematické prořezávání zoubků, pupeční kolika, kolika z nadýmání, opruzeniny a vyrážky v důsledku zapaření v plínce, rýma kojenců s horečkou.

Poznámka: V potenci D4 je Chamomilla obsažena v komplexním přípravku Traumeel.

Modality: Zhoršení v noci, zlostí, horkem, kávou, větrem. Zlepšení pasivním pohybem, jízdou v autě, nošením dítěte, lokálním teplým obkladem.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0060814
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz