S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat. Seznamte se s rozsahem naší nabídky – rolujte na monitoru dolů.

Carbo vegetabilis 30CH

Kód: B-58-30
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
22.07.2024

Carbo vegetabilis 30CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0072630

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací pro perorální užití.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 kusů).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Oblastmi působení homeopatika Carbo vegetabilis jsou srdeční a oběhový systém, dýchací cesty, trávicí trakt, kůže. Konstituční typ Carbo vegetabilis je „unavený piják piva“, tedy člověk chladný, líný a obtloustlý.

Carbo vegetabilis se v homeopatii předepisuje zejména při potížích vzniklých jako důsledek nedostatečného okysličování a nahromadění odpadních produktů látkové výměny. Úporné potíže jsou spouštěny akutními podněty, postupně nabývají na síle a nechtějí odeznít. Mnohé symptomy se objevují v průběhu menstruace.

Slabost a vyčerpání, náchylnost ke kolapsu, stavy bezvědomí. Slabá paměť. Laryngitida a chrapot. Kašel s pocitem pálení v hrudi. Chrčení a pískání v hrudi. Dušnost v důsledku nadýmání, přejedení nebo v důsledku zeslabené srdeční činnosti. Studené ruce a nohy. Kůže je promodralá až modrofialová. Silná potřeba čerstvého, na kyslík bohatého vzduchu. Studený dech, studená ústa, studený pot. Prosakování krve ze sliznic, např. krvácení z nosu, krvácející afty. Slabé zažívání s nadýmáním, větry s kolikovými bolestmi břicha (i nejprostší jídlo způsobuje zažívací potíže). Pálení žáhy. Křeče v žaludku. Modravě zbarvené hemeroidy. Inkontinence mrtvolně páchnoucí stolice. Špatný průtok krve v žilách na obou nohou. Křečové žíly, náchylnost k trombózám. Cenný přípravek v paliativní péči.

Modality: Zhoršení večer a v noci, vlhkým, teplým počasím, tučným jídlem, mlékem, vínem. Zlepšení říháním, čerstvým vzduchem, ovíváním.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0072630
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz