S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat. Seznamte se s rozsahem naší nabídky – rolujte na monitoru dolů.

Calcarea carbonica 200CH

Kód: B-50-200
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
129 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
24.07.2024

Calcarea carbonica 200CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0065515

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací pro perorální užití.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 kusů).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Oblastmi působení jsou centrální nervový systém, žlázy, trávicí soustava, ženské pohlavní orgány, podpůrný a pohybový aparát, kůže, lymfatický systém. Homeopatikum Calcarea carbonica je velmi významné nejen pro dospělé, ale zejména pro děti. Odhaduje se, že až 40 % dětí odpovídá typu Calcarea carbonica. V pozdějším období se konstituční typ některých dětí změní, u některých zůstane celoživotně. Typickými psychickými rysy typu Calcarea carbonica jsou obavy. Dítě „visí“ na matce. Pocity zodpovědnosti, potřeba jistoty, plný obav. Pocení na zadní části hlavy. Světlovlasé, statné děti s kulatým obličejem a bledou pletí. Rychle se unaví. Zavalité, nemotorné děti, které se učí pozdě chodit. Přátelské, ale tvrdohlavé děti se slabou obranyschopností proti infekčním nemocem. Pomalé zažívání.

Typickými fyzickými markanty, a to platí samozřejmě pro dospělé jsou celulitida, nedostatečný tonus. Homeopatikum Calcarea carbonica se v homeopatii předepisuje zejména při stavech vyčerpanosti, zejména u osob spíše zavalitých se sklonem pocení na hlavě ve spánku nebo při námaze. Zejména chůze do schodů je obtížná. Opožděný vývoj u dětí, zejména u dětí světlovlasých, s kulatým obličejem a bledou pletí. Dítě je buď zavalité, nebo naopak vyhublé, nemotorné, učí pozdě chodit. Typické je pocení na hlavě ve spánku a při námaze. Chronické rozšíření zorniček. Závratě. Zánět spojivek. Zánět rohovky. Exsudativní diatéza u batolat projevující se mokvavými pupínky na tvářích i jinde po těle. Záněty sliznic, zčervenání kůže. Imunita je snížená, mohou se objevit akutní dýchací potíže. Oslabený imunitní systém a opakované rýmy u dětí, které jsou světlovlasé, spíše zavalité, se sklonem k nočnímu pocení na hlavě. Nosní polypy. Astma, nemůže „popadnout dech“ při námaze, zejména při chůzi do schodů. Akutní tonsilitida (zánět patrových mandlí). Opakované záněty vedlejších nosních dutin u osob spíše silnější postavy, s kulatým obličejem a sklonem k pocení se na hlavě ve spánku a při námaze. Nesnášenlivost mléka u dětí i dospělých, nikoli však alergie na mléko. Kysele páchnoucí průjem, zejména u dětí. Může se objevit i kyselé říhání. Noční pomočování u dětí, které jsou světlovlasé, spíše zavalité, se sklonem k pocení na hlavě. Žlučníkový kámen, sklon k tvorbě žlučníkových kamenů, zejména u osob s kulatým obličejem a sklonem k akumulaci tuku. Artróza zejména u osob s kulatým obličejem a sklonem k akumulaci tuku. Pocení nohou, pot páchne kysele. Revmatické potíže u osob světlovlasých s kulatým obličejem a sklonem k akumulaci tuku. Myom dělohy, zejména u světlovlasých žen. Nechtěný únik moči zejména u osob světlovlasých s kulatým obličejem a sklonem k akumulaci tuku. Amenorea (vynechání menstruačního krvácení) u světlovlasých dívek a žen s kulatým obličejem a plnoštíhlou postavou, nebo naopak metroragie (dysfunkční či acyklické krvácení). V tom případě nutná lékařská konzultace! Kopřivka, ekzém, neurodermitida (atopický ekzém, endogenní ekzém) a další kožní problémy, zejména u dětí světlovlasých s kulatým obličejem, silnější postavou, pohybově spíše neohrabaných, které se naučily pozdě chodit. Lék pro děti, které odmítají pokusy o chůzi či nechtějí ani stát. Calcarea carbonica podporuje osifikaci a zdravý vývoj kostry.

Modality: Zhoršení studeným, vlhkým počasím, tělesnou námahou, zejména stoupáním po schodech. Zlepšení teplým počasím, odpočinkem, třením postižených míst.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0065515
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz