S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat. Seznamte se s rozsahem naší nabídky – rolujte na monitoru dolů.

Bryonia 5CH

Kód: B-45-5
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
22.07.2024

Bryonia 5CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0077201

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací pro perorální užití.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 globulí).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Akutní zánětlivé procesy a bodavé bolesti, které se zmírní tlakem na postiženou oblast. Veškeré subjektivní potíže a bolesti zhoršuje jakýkoli pohyb. Mimořádná suchost všech sliznic. Velká žízeň.

Akutní zánět dýchacích cest. Sliznice dýchacích cest i v ústech jsou suché. Kašel je štěkavý, křečovitý, nejprve suchý, později s vykašláváním hlenu. Hlas bývá chraplavý. Při kašli ostrá bolest v hrudníku, která se zmírňuje, když se postižený při kašli drží za hrudník. Rýma. Nos je červený a bolavý. Přiškrcený pocit v krku. Sucho v ústech, jazyk bíle povlečený.

Zánět serózních membrán s tvorbou výpotku (zánět pobřišnice – jedná se o smrtelně nebezpečný stav, který je charakteristický průnikem bakterií do dutiny břišní, nutno k lékaři!) Zánět pánevní části pobřišnice. Zánět pohrudnice – hlavním symptomem je bolest na hrudi. Bolest je nejhorší při zakašlání, postižený se proto instinktivně drží za hrudní koš. Zánět osrdečníku – hlavním symptomem je bolest v hrudi, ne nepodobná infarktu myokardu (k lékaři!)

Tupé bolesti v čele, především nad levým okem, někdy i ve spáncích. Pocit tlaku, jako by se hlava měla rozskočit a mozek měl vyletět skrze čelo ven.

Zácpa se suchou stolicí. Stolice, pokud se pacient dokáže vyprázdnit, bývá hojná, tmavě hnědá. Po stolici bolesti konečníku. Zánět slepého střeva. Bolesti nejprve v oblasti žaludku, později se lokalizují na pravou stranu podbřišku. Otřesy a pohyby zhoršují bolesti. Mírný tlak na břicho naopak bolesti zmírňuje. Postižení jaterní tkáně, Bryonia, podobně jako Carduus marianus, podporuje regeneraci jaterní tkáně.

Akutní zánět prsu s bodavými bolestmi. Prs je tuhý, ale bledý. Zmírnění bolestí podpíráním prsou a tlakem. Zvolna narůstající horečka. Sliznice jsou suché. Velká žízeň. Amenorea (vynechání menstruačního krvácení). Dysmenorea (bolestivá menstruace, menstruační křeče). Tlak na podbřišek zmírňuje bolesti. Revma, progresivní polyartritida, revmatoidní artritida (zánět kloubních struktur ve více kloubech současně, projevuje se bolestí kloubů). Zánět kloubní výstelky (synovie).

Bolesti šíje a potíže s krční páteří. Pokud se při léčbě bolestí páteře a zad, ať již za použití homeopatik nebo postupů konvenční medicíny, dostaví jisté zlepšení, které ale již dále nepokračuje, pak je Bryonia lékem, jehož užívání obvykle vede k úplnému vymizení potíží.

Modality: I sebemenší pohyb zhoršuje potíže, též doteky a teplo zhoršují. Zmírnění bolestí tlakem na postiženou oblast, ležením na postižené straně, studenými obklady a absolutním klidem.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0077201
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz