S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat.

Borax 30CH

Kód: B-43-30
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
20.06.2024

Borax 30CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0062732

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 kusů).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Oblastmi působení homeopatika Borax jsou centrální nervový systém (CNS), dýchací cesty, trávicí trakt, sliznice trávicího traktu (výskyt vředů), ženské pohlavní orgány a kůže. Po psychické stránce se pacient typu Borax jeví jako zlostná nebo mrzutá povaha, které není nic vhod a mívá obvykle špatnou náladu.  Běžná je i přecitlivělost i k nejmenším nenadálým zvukům. Velký strach z výšek, z pohybu dolů (ve výtahu, v letadle, lanovce, u dětí např. na houpačce). Děti se nechtějí nechat uložit do postýlky.

Hlavními oblastmi použití, na které bývá homeopatikum Borax zejména doporučováno, jsou zaplísnění zažívacího traktu, afty a aftózní stomatitida. Vředy v ústech, případně na jazyku. Vředy se šíří dolů, někdy po celé trávicí trubici. Chronický zánět trávicího traktu, vzácně i jícnu nebo ústní dutiny. Zánětlivé onemocnění způsobující tvorbu vředů na sliznici tlustého střeva a konečníku. Crohnova nemoc. Časté jsou průjmy, někdy s příměsí krve nebo hlenu. Na sliznici se objeví bílý až nažloutlý povlak. Tento potah vypadá jako sražené mléko, které nejde jednoduše setřít, protože postižené místo je náchylné ke krvácení. Moučnivka (soor). Kvasinkové infekce se mohou uchytit prakticky po celém těle, nejčastěji v záhybech kůže, ústech a pochvě. Typické gynekologické potíže jsou zejména vaginální výtok, svědění či pálení. Kandidóza. Gastroenteritida s odporně páchnoucím průjmem, zejména u dětí. Zánět močových cest, moč je horká a odporně zapáchá. Borax se používá i při výskytu močových kamenů či písku v moči. Dysmenorrhea membranacea (vypuzení kousků endometria, které zachovávají kroužkový tvar dělohy). Bolesti zad a v kříži jako důsledek onemocnění vnitřních orgánů. (Při podezření na tuto příčinu k lékaři!). Špatné hojení ran. Náchylnost ke hnisání kůže i při sebenepatrnějším poranění. Drobné mastně vypadající žlutohnědé šupinky až stroupky pevně lpící k pokožce. Tyto šupinky mohou postupně splývat ve větší plochy. Seboroický ekzém. Akné. Opary na rtu a genitální opary, zejména při výskytu malých ohraničených puchýřků s bílým středem. Ekzémy. Lupénka. Borax omezuje porodní bolesti. Bolesti prsou, galaktorea (tvorba a vylučování mléka mléčnou žlázou mimo období kojení). Zaplísnění trávicího traktu, plynatost, velká chuť na sladké. Průjem, jehož příčinou může být i vředové onemocnění trávicího traktu. Kožní mykózy, zaplísnění organismu. Vlasy jsou zacuchané, slepené, konečky roztřepené, po odstřihnutí se ihned opět třepí.

Modality: Zmírnění symptomů v ranních a dopoledních hodinách a po stolici. Zhoršení pohybem nahoru a dolů, náhlým zvukem, vlhkem a chladem.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku ve vhodné potenci a s jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0062732
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz