S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat. Seznamte se s rozsahem naší nabídky – rolujte na monitoru dolů.

Berberis vulgaris 15CH

Kód: B-40-15
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
22.07.2024

Berberis vulgaris 15CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0062731

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 kuliček).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Hlavními oblastmi působení homeopatika Berberis vulgaris jsou játra a žlučník, močové cesty, podpůrný a pohybový aparát, kůže.

Konstitučně se typ Berberis vulgaris jeví jako lhostejný, netečný nebo ochablý. Za šera může trpět úzkostí. Berberis vulgaris je, vedle léku Solidago virga aurea, homeopatikem první volby při potížích s ledvinami. Působí stejně dobře i na močové cesty a močový měchýř. Užíváním homeopatika Berberis vulgaris se posiluje vylučování kyseliny močové, proto je to vhodné homeopatikum při onemocnění dnou, zejména pokud se projevuje především u prstních kloubů. Působí i při revmatických potížích. Berberis díle působí při výskytu análního píštěle. Léčí hepatorenální syndrom (selhání ledvin při současném pokročilém onemocnění jater, např. cirhóze). Pálení a bolestivost v oblasti ledvin. Koliky původem od žlučových kamenů. Kolikovité, vystřelující bolesti v oblasti jater a ledvin. Ledvinová kolika. Ledvinové kameny s pocitem pálení v močové rouře při močení. Žlučníková kolika. Žlučové kameny s pocity nevolnosti a tlakem v žaludku. Celková tělesná a duševní slabost, únava, pocit rozmlácenosti. Hemeroidy. Lumbago. Artritida. Svědění kůže. Ekzémy. Akné.

Modality: Zhoršení pohybem a stáním na místě, nárazy a otřesy. Zlepšení odpočinkem, ležením na více postiženém boku.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním ve vhodné potenci vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0062731
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz