S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat.

Bellis perennis 5CH

Kód: B-38-5
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
19.06.2024

Bellis perennis 5CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0062729

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 kuliček).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Oblastmi působení homeopatika Bellis perennis jsou zejména kůže a podpůrný a pohybový aparát. Homeopatikum je zejména vhodné pro zdrženlivé, hezké ženy. Velmi dobře působí při nespavosti a rozčilení. Důležitý přípravek při zraněních, traumatech a přetížení svalů. Typický je pocit poranění a rozmlácenosti celého těla. „Arnika“ pro dělohu. Zranění pánevních orgánů, svědění pokožky hlavy. Bellis perennis je jedním z komponentů komplexního homeopatika Traumeel.

Mezi nejčastější použití homeopatika Bellis perennis patří celková náchylnost ke krvácení a tvorbě hematomů (krevních podlitin, „modřin“). Žilní otoky. Metroragie (dysfunkční či acyklické krvácení) krvácení z dělohy mimo menstruační cyklus. (V tom případě nutná lékařská konzultace!) Revmatické potíže v důsledku přetěžování pohybového aparátu. Hnisavé procesy na kůži, vředy (furunkl, karbunkl, absces). Mokvající ekzémy. Opary na rtech. Kopřivka. Nespavost. Rekonvalescence dělohy po potratu či porodu.

Modality: Zhoršení ochlazováním při pocitu horka, teplem postele, chvílí před bouřkou, doteky, námahou. Zlepšení teplem, studenými obklady na zraněné místo, tlakem na postiženou oblast, jídlem.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním ve vhodné potenci vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0062729
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz