S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat. Seznamte se s rozsahem naší nabídky – rolujte na monitoru dolů.

Belladonna 30CH

Kód: B-37-30
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
24.07.2024

Belladonna 30CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0099176

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací pro perorální užití.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 globulí).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Lék první volby při křečích z horečky u dospělých a křečích dětí při problematickém prořezávání zoubků. Lék při slunečním úžehu. Onemocnění začínají prudce, subjektivní potíže jsou značné. Obličej a zanícené okrsky bývají rajčatově červené, oči mají rozšířené zorničky a nápadný lesk. Pulsující bolesti. Přes horečku a pocení nemá pacient žízeň. Při horečnatých stavech upadání do deliria. Velmi úspěšný přípravek u dětí při léčbě dětských nemocí s horečkou, základní přípravek pro prevenci a léčbu spalniček.

Rozličné záněty, např. žil, trojklanného nervu aj. Akutní záněty se zčervenáním, horkostí a tepavou bolestí v postižené oblasti. Silné křečovité bolesti dutých orgánů (žaludku, žlučníku, střev, dělohy, močového měchýře) ale též třeba zánět ledvin. Bolesti přicházejí náhle a náhle mizí. Kolikovité bolesti, od kterých ulevuje prohnutí se vzad. Strach a neklid.

Bolesti hlavy a migrény, návaly krve do mozku, tepavé bolesti hlavy, horký rudý obličej, pulsující krkavice (tepna na krku). Bolesti začínají v zadní části hlavy, vystřelují do pravé strany čela a usadí se za očima. Bolesti přicházejí náhle a mohou stejně náhle zmizet.

Akutní zánět krčních mandlí, angína. Pocit sucha a pálení v hrdle. Krční mandle jsou zarudlé a naběhlé, pravá mandle zpravidla více než levá. Vysoká horečka. Hrdlo, mandle i jazyk jasně červené. Obličej rudý a horký, červené skvrny na kůži. Ztížené polykání, pocit „knedlíku v krku“. Pocit stažení hrdla. Sliznice v krku jsou na dotek (při vyšetření hrdla) bolestivé. Tekutiny se polykají hůře než pevná strava. Oči jsou citlivé na světlo. Pocení. Zhoršení večer. Naběhlé podčelistní mízní uzliny. Pravá příušní žláza byla zduřelá dříve, nebo je více naběhlá.

Zánět středního ucha s tlukoucí bolestí v uchu, horečka, rudý obličej, pocení. Postižené ucho je citlivé na hluk, který obtěžuje, až fyzicky bolí.

Akutní revmatické bolesti svalů a kloubů. Neklid a přecitlivělost ke studenému vzduchu, zmírnění bolestí v teple.

Prudce nastupující neuralgické bolesti zubů. Pocení. Zhoršení všemi smyslovými vzruchy (hlukem, ruchy, zapínáním a vypínáním světla a doteky). Zhoršení také večerní dobou.

Poznámka: Po odeznění akutní fáze onemocnění, což je doménou Belladonny, přejít na užívání homeopatika Calcarea carbonica, což obvykle léčbu úspěšně dokončí.

Modality: Zhoršení ostrým světlem, otřesy, doteky, pohybem, zvuky, chladem a večerní dobou. Zmírnění subjektivních potíží klidem, ulehnutím a prohnutím se vzad.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0099176
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz