S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat. Seznamte se s rozsahem naší nabídky – rolujte na monitoru dolů.

Baryta carbonica 15CH

Kód: B-34-15
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
24.07.2024

Baryta carbonica 15CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0062728

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 kusů).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Oblastmi působení homeopatika Baryta carbonica jsou srdeční oběhový systém, žaludek a kůže. Po psychické stránce bývá nápadné zpomalené chápání.  Mezi nejtypičtější symptomy se řadí naběhlé nebo ztvrdlé žlázy, zvětšené lymfatické uzliny, chronicky zvětšené krční mandle. Poruchy růstu u dětí (zakrnění nebo překotný růst).

Nejčastěji se homeopatikum Baryta carbonica používá při akutních zánětech krčních mandlí a opakujících se angínách. Náchylnost k nachlazení u dětí. Pokud se objeví rýma, tak nosní sekret je žlutý a poměrně tuhý. Chronicky zvětšené krční mandle. Recidivující kašel a zánět průdušek. Nosní dírky mohou být suché a bolestivé. Vývojové potíže dítěte (fyzické i duševní). Přípravek pro podporu vývoje dětí s Downovým syndromem. Děti mohou mít velkou hlavu, krátké tělo a končetiny. Nepozorné dítě, má potíže s učením. Bojácné dítě, straní se ostatních, je ostýchavé až ustrašené. Tělesná a duševní slabost, progresivní úbytek sil, poruchy paměti, chápe pomaleji než dříve. Třes končetin nebo celého těla. Baryta carbonica může pomoci i při Parkinsonově chorobě. Stařecká demence, může se objevit i vypadání vlasů. Progresivní úbytek sil, slábnutí nebo poruchy paměti, chápe pomalu. Zmatené chování.  Mozková skleróza. Třes končetin nebo celého těla. Zbytnělá nosní mandle (adenoidní vegetace). Baryta carbonica je vhodná pro všechny děti, mimořádně vhodná je ale pro děti s částečně opožděným mentálním vývojem. Arterioskleróza, koronární skleróza, vysoký krevní tlak v důsledku kornatění a ztluštění cév. Křeče jícnu při polykání, pocit tlaku a bolesti, jako by potrava musela protlačit skrz poraněný úsek v jícnu. Zažívání může být spíše slabé. Pocit chladu a prázdnoty v žaludku, dojem, jako by se žaludek vznášel, slabost žaludku u seniorů. Svědění kůže u seniorů bez viditelných příznaků. Seboroický ekzém, Crusta lactea. Suchý ekzém se svěděním, pálením a pocitem mravenčení na kůži. Lipom. Otok a případně i ztvrdnutí lymfatických žláz. Objevuje se při nachlazení, ale Baryta carbonica může léčit též chronické zduření a ztvrdnutí lymfatických uzlin. Sklon k okusování nehtů a pocení nohou s nepříjemným pachem. Impotence. Náhlá ztráta erekce či pohlavní apetence u mužů, často i při styku, někdy dokonce i usínání při souloži. Časté nucení na moč, inkontinence, zejména u seniorů. Baryta carbonica může ale pomoci také při zadržování moči. Příušnice, zejména u dětí (viz též homeopatikum Phytolacca decandra). Zlepšení těchto symptomů teplem, pohybem na čerstvém vzduchu. Fobie a úzkosti, iracionální strachy, zejména v důsledku stresujících zážitků z dětství. Mozková mrtvice (viz též homeopatika Opium a Arnica), zejména u starších a již před atakou tělesně i duševně oslabených nebo zmatených osob.  Zbytnělá prostata, potíže s močením. Krvácející, ustupující dásně, v ústech mohou být zanícené puchýřky, zejména na dásních a vnitřní straně tváří. Křeče v jícnu při průchodu potravy do žaludku. Nepříjemná pachuť v ústech.

Modality: Zhoršení potíží chladem a emočním stresem.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0062728
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz