S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat.

Aurum metallicum 200CH

Kód: B-31-200
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
129 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
19.06.2024

Aurum metallicum 200CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0072617

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací pro perorální užití.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 kuliček).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Hlavními oblastmi působení homeopatika Aurum metallicum jsou centrální nervový systém (CNS), srdeční a oběhový systém, mužské a ženské pohlavní orgány, podpůrný a pohybový aparát.

Konstitučně je typ Aurum metallicum vnímán jako vážný, úspěšný, hluboce věřící, charismatický člověk s „intenzivním vyzařováním“ (nedá se ve společnosti jiných přehlédnout). Věří, že si může vše koupit. Nesouhlas u něj vyvolává vztek. Při neúspěchu propadá depresím. Hluboká melancholie při všech potížích. Aurum metallicum se v homeopatii nejčastěji předepisuje při vysokém krevním tlaku a bolestech kostí. Významné jsou ale i další možnosti použití, například při silných depresích se sebevražednými myšlenkami (k odbornému lékaři, nenechávat o samotě!) I dokonané sebevražedné pokusy se objevují často právě u typu Aurum metallicum.

Z dalších použití jsou ve spektru homeopatika Aurum metallicum např. silné vrtavé bolesti hlavy, návaly krve do hlavy. Mozková skleróza. Zánět očních spojivek. Zánět vedlejších nosních dutin s páchnoucím dechem z nosu, který ale postižený sám nevnímá. Nosní polypy. Městnání krve (pletora) ve vrátnici (portální žíle) projevující se pocitem tíže, horkosti až pálení v břiše. Vysoký krevní tlak. Arterioskleróza. Angína pectoris.

Myom a fibrom dělohy, vyhřezlá děloha s pocitem zvětšení dělohy a tahání v pánvi. Cysta na vaječníku – viz též Aurum metallicum natronatum). Menstruační a děložní afekce jsou doprovázené melancholií. Zhoršení psychiky během menses.

Naběhnutí a ztvrdnutí varlat. Atrofie varlat. Nesestoupení varlat do šourku. Revmatoidní artritida a artróza.

Modality: Zhoršení chladem, v zimě, v noci. Zlepšení odpočinkem a pobytem na čerstvém vzduchu, zhoršení chladem, v zimních měsících a v noci.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0072617
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz