S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat.

Arsenicum iodatum 30CH

Kód: B-28-30
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
20.06.2024

Arsenicum iodatum 30CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0014547

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 kusů).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Oblastmi působení homeopatika Arsenicum iodatum jsou zejména centrální nervový systém a dýchací cesty. Pacient typu Arsenicum iodatum mívá pocit, že nemůže zůstat dole, chce šplhat nahoru. Má sklon k impulsivnímu jednání.

Typickým onemocněním, kterým může typ Arsenicum iodatum trpět, je senná rýma. Arsenicum iodatum je základním homeopatikem pro hyperaktivní děti neschopné udržet pozornost, včetně dětí s diagnostikovaným ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder). (Pro děti s poruchami chování může být důležitým lékem Tuberculinum, to však není v ČR registrované). Chronická rýma s dráždivým vodnatým sekretem. Zánět vedlejších dutin nosních (sinusitida). Sekret vylučovaný ze sliznic způsobuje palčivou bolest sliznic. Chronický vlhký kašel, časté kýchání. Arsenicum iodatum bylo v dřívějších dobách základním prostředkem při tuberkulóze.  Přípravek léčí i zánět pohrudnice (pleuritidu). Závratě a vertigo s pocitem třesu celého těla a s pocitem slabosti, zejména u seniorů. Suchý ekzém, z kůže se odlupují velké krusty, po kterých zůstává rozpraskaná mokvající skvrna. Astma s dýchavičností a lapáním po dechu. Impulsivní jednání, střídání period velké až horečné aktivity s obdobím naprosté vyčerpanosti. Objevuje se extrémní neklid i strach.

Modality: Zmírnění potíží na čerstvém vzduchu a po jídle. Zhoršení příznaků za suchého větrného počasí, též při výskytu mlhy. Zhoršení v teplé posteli, tabákovým kouřem a námahou.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0014547
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz