S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat.

Arnica montana 9CH tři tuby

Kód: B-26-3X9
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
309 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
17.04.2024

Arnica montana 9CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0099177
Balení 3 x 4 g granulí (globulí)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací pro perorální užití.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 3x 4 g granulí (celkem přibližně 240 globulí).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Základní charakteristika: Přípravek na poranění. Krvácení, podlitiny, modřiny, zhmožděniny. Šok. Fyzické bolesti. Urychluje hojení po zranění, vykloubení, podvrtnutí, pohmoždění, porodu (při pocitu bolestivého pohmoždění v pochvě, zejména v noci), operaci, otřesu mozku a krvácení všeho druhu (při mozkové příhodě užívat spolu s homeopatikem Opium). Arnica montana podporuje imunitní systém při zánětech. Arterioskleróza, případně koronární skleróza. Revmatismus kloubů a svalů, bolesti jako po zmlácení. Ztuhlost kloubů. Dnavé bolesti kloubů. Zánět kloubní výstelky (synovie). Zánět žil, křečové žíly. Střevní infarkt (symptomy: silné bolesti břicha, krvavý průjem). Horečka, kdy je hlava rozpálená, ale tělo studené. Může se objevit zadržování moči a stolice. Bércové vředy – podpora hojení. Proleženiny u ležících pacientů. Naběhlá, tvrdá a suchá kůže po poštípání hmyzem. Závratě při vstávání ze sedu nebo lehu. Chronické potíže s rovnováhou. Při chůzi, ale někdy i vsedě, se objevuje klam, jako by se předměty točily okolo. Vysoký krevní tlak v důsledku arteriosklerózy. Únava, vyčerpanost, chronický únavový syndrom. Pocit celkové rozmlácenosti, kdy i vlastní postel připadá příliš tvrdá. Apoplexie (mrtvice) s pokálením a pomočením (v tom případě podávat Arniku i několik týdnů, ideálně s homeopatikem Opium 30CH).

Modality: Zhoršení doteky, pohybem i odpočinkem, otřesy a vlhkým chladem, konzumem vína. Zmírnění potíží vleže s hlavou o něco níže než nohy.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.04 kg
Kód SÚKL: 0099177
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz