S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat. Seznamte se s rozsahem naší nabídky – rolujte na monitoru dolů.

Argentum nitricum 9CH

Kód: B-25-9
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
22.07.2024

Argentum nitricum 9CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0062752

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 kusů).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Oblastmi působení homeopatika Argentum nitricum jsou zejména CNS (centrální nervový systém), srdce a oběhový systém, sliznice, trávicí trakt. Typickým symptomem je průjem z nervozity a chuť na sladké, avšak konzum sladkostí vede ke zhoršení již projevených potíží a příznaků. Argentum nitricum bude prospěšné především osobám, které jsou jednak ustrašené, jindy se ale mohou projevit jako impulsivní bytosti se ztrátou sebekontroly.

Homeopatikum Argentum nitricum bývá nejčastěji předepisováno při růžných typech strachů a trémě. Dále pak pro zmírnění napětí z očekávání a zahnání trémy z veřejného vystoupení. Pomáhá při různých druzích konkrétních strachů, např. ze zkoušení, ze zubaře, z vlastního onemocnění, z uzavřeného prostoru a podobně. Třes končetin. Napětí se dotčený člověk snaží tlumit sladkostmi, které ale vyvolávají zažívací potíže; typické jsou nadmuté břicho, větry a vodnatý nazelenalý páchnoucí průjem. Průjem se střídá se zácpou, břicho je nafouklé, plné plynů. Dyspeptická plynatost, vypouštění větrů. Pocit napětí v žaludku. Stolice bývá povlečená hlenem. Bolesti břicha jsou lokalizované nejčastěji na levé straně nadbřišku. Třes rukou, Parkinsonova choroba. Argentum nitricum lze použít při Parkinsonově chorobě, pokud pacient vykazuje další typické symptomy pro indikaci tohoto homeopatika, zejména problémy se zažíváním a větry, nervozitu, strach nebo některou z fobií a má nutkavou chuť na sladké, přičemž sladkosti zhoršují potíže. Stařecké vzezření. Potíže s udržením rovnováhy, závratě z výšek. Bolesti hlavy a migrény bývají vyvolané emočním vypětím. Pocit zvětšení hlavy v jednom z čelních hrbolů, pocit zvětšeného oka na téže straně.  Celková slabost, třes končetin, pocit chladu. Chronický chrapot. Třes končetin, roztroušená skleróza, záchvaty epilepsie. (Argentum nitricum použít pro léčbu epilepsie zejména pokud pacient vykazuje i další typické symptomy pro indikaci tohoto homeopatika). Vrávorání při chůzi, sklon klopýtat, zejména v důsledku předchozího poranění mozku nebo po mozkové příhodě. Může se rovněž objevit slábnutí paměti. Každoročně postupující hubnutí, zejména dolních končetin. Oftalmia neonatorum (zánět spojivek novorozenců) s hojným, hnisavým výtokem. Poruchy erekce při pokusu o styk. Bolestivá soulož u obou pohlaví. Inkontinence moči, která odtéká nevědomky ve dne i v noci.

Modality: Zmírnění potíží na čerstvém vzduchu, v chladnějším prostředí, tlakem na hlavu, například pevným obvazem.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0062752
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz