S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat.

Antimonium tartaricum 15CH

Kód: B-21-15
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
20.06.2024

Antimonium tartaricum 15CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0062749

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 ks).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Oblastmi působení homeopatika Antimonium tartaricum jsou dýchací soustava a cévní a oběhový systém. Typicky se u osob, pro které je Antimonium tartaricum velmi vhodné, objevují malátnost a slabost. Z dalších symptomů je typické chrčení hlenu v hrudi, kolitida, vodnatý průjem, noční průjem, bolesti břicha a nucení na zvracení. Zcela chybí pocit žízně.

K nejčastějším homeopatickým předepsáním přípravku Antimonium tartaricum patří kašel s rachocením hlenu v hrudníku až pocitem dušení. Hlen je tuhý, nitkovitě se táhne, nejde vykašlat nebo se jen obtížně vykašlává, kašlání vyvolává dávení. Může se objevit i chropot. Pocit dušení, značné vyčerpání po záchvatu kašle. Slabost oběhového systému (černo před očima při vstávání, závratě), velká únava, studený lepkavý pot. Pokleslé obličejové rysy. Akutní poruchy zažívacího traktu s neustávajícím nucením na zvracení, průjmem a značným vyčerpáním. Přípravek je zvláště vhodný pro seniory, kteří jsou vyčerpaní a chronicky ospalí. Chybí pocit žízně – pozor, hrozí dehydratace! Pupínkovité vyrážky, uhříky velikosti hrášku, případně též impetigo, (nakažlivá kožní infekce postihující povrchové vrstvy kůže). Po vyhojení vřídku přetrvává modro-červená skvrnka. Antimonium tartaricum zmírňuje následky očkování, pokud Thuya occidentalis nepřinesla žádoucí efekt.

Modality: Zlepšení změnou polohy z ležení do sedu, zlepšení pobytem na čerstvém studeném vzduchu. Zlepšení po vykašlání hlenu, po zvracení a říháním. Zhoršení teplem, vlhkým chladem, námahou, pohyby, v poloze vleže. Zhoršení koupáním ve studené vodě.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0062749
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz