S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat. Seznamte se s rozsahem naší nabídky – rolujte na monitoru dolů.

Antimonium crudum 5CH

Kód: B-20-5
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
24.07.2024

Antimonium crudum 5CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0062750

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 globulí).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Hlavními oblastmi působení homeopatika Antimonium crudum jsou trávicí trakt, dýchací soustava a kůže. V povahových rysech osob, pro které je Antimonium crudum zvláště vhodné, se objevují tvrdohlavost a vznětlivost, naopak upadají do sentimentu při měsíčku. Shromažďují staré věci. Děti nechtějí, aby se na ně někdo díval nebo se jich dotýkal, mohou reagovat pláčem.

Symptomaticky jsou typické nechutenství, bílý povlak jazyka a praskliny na kůži. Žaludeční a střevní obtíže se objevují po konzumu chleba, octa a vína. Typ Antimonium crudum nesnáší sluneční žár a doteky.

Mezi nejčastější použití homeopatika Antimonium crudum patří zejména slabé zažívání, říhání, případně i zvracení žluči. Chuť na kyselá jídla a nápoje, která ale zhoršují potíže. Nadýmání po jídle. Nevolnosti, nucení na zvracení. Jazyk potažen silným bílým povlakem. Zácpa se střídá s průjmem, zejména u starších osob. Celkově slabší zažívání. Svědění v okolí rekta. Průjmem v důsledku konzumu kyselých nápojů (zejména vína) a kyselých pokrmů (s octem), sladkostí a po přejedení. Říhání, pálení žáhy. Gastritida (zánět žaludku). Letní průjem po koupání ve studené vodě. Tupé bolesti hlavy, zejména v důsledku pokaženého žaludku nebo konzumu vína. Další příčinou bolestí hlavy, které léčí Antimonium crudum, je koupel ve studené vodě za horkého dne. Zánět hltanu (faryngitida). Zánět průdušek (bronchitida). Chronické revmatické bolesti kloubů a artritida, zejména na prstech u rukou. Rozmanité kožní vyrážky, například připomínající spalničky (svědivá vyrážka na trupu a končetinách, svědění je horší v teple a pod pokrývkou). Přípravek léči i spalničky a vyrážky připomínající spalničky (především vyrážka za ušima). Léčí vyrážky v ústech a kopřivku, zejména u osob s choulostivým zažíváním a s chutí na kyselá jídla a nápoje, které ale zhoršují potíže. Ekzém, tlusté, žlutavé krusty na pokožce, případně pustuly naplněné hnisem. Antimonium crudum může vyléčit též impetigo, nakažlivou kožní infekci postihující povrchové vrstvy kůže (častější u dětí v dětském kolektivu). Plosky chodidel s plochými bradavicemi (sešlapáváním nabývají tvar mozolů), případně chodidla se skutečnými mozoly, prasklinami nebo kuřími oky. Mozoly a bradavice na rukou, zejména u osob s popraskanými či roztřepenými nehty. Praskliny na kůži, například u nosního chřípí nebo na prstech. Popraskané a ztluštělé nehty, často roztřepené. Dna se zánětem a zarudnutím kloubů, často palců u nohou. Subjektivní pocit zvýšené tělesné teploty, nejistoty nebo neklidu. Bolest zubů při zubním kazu, od zubu bolí i hlava. Nesnášenlivost na mateřské mléko u kojenců, kdy dítě po kojení zvrací sražené mléko, odmítá bradavku a je ufňukané (v tom případě použít potenci 15CH nebo i vyšší). Stálá ospalost u starších osob.

Modality: Zhoršení žárem, chladem, doteky. U bolesti zubů zhoršení v noci, studenými nápoji a pokrmy. Zmírnění potíží na čerstvém vzduchu a odpočinkem.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0062750
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz