S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat. Seznamte se s rozsahem naší nabídky – rolujte na monitoru dolů.

Allium cepa 5CH

Kód: B-10-5
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Skladem (>7 ks)
Můžeme doručit do:
22.07.2024

Allium cepa 5CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0077107

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 globulí).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Charakteristika: Oblasti působení přípravku jsou zejména dýchací cesty a trávicí trakt. U jedinců, kterým bude vyhovovat homeopatikum Allium cepa, je patrná náladovost, a nejistota. Jedná se často o „vícevrstevné“ osobnosti, které ukazují jen některé své stránky, nelze proniknout k jejich nitru. V této vícevrstevnatosti se zrcadlí takzvaná signatura homeopatika, respektive jeho výchozího zdroje, cibule kuchyňské.

Symptomaticky se pomocí homeopatika Allium cepa léčí zejména nachlazení následkem expozice studenému a vlhkému počasí. Časté nucení na močení, nadýmání a silně páchnoucími větry jsou typické doprovodné indicie potvrzující volbu Allium cepa.

Nejčastějšími použití homeopatika Allium cepa jsou silně tekoucí rýma s dráždivým sekretem, který odírá pokožku nosního chřípí a nad horním rtem. Slzící oči. Jasné světlo dráždí oči. Zánět vedlejších nosních (paranazálních) dutin, bolesti v oblasti čela se zhoršují v teplé místnosti a večer. Alergická (senná) rýma s dráždivým sekretem, pokožka nosního chřípí a nad horním rtem je odřená. Laryngitida (chrapot, kašel, případně dočasná ztráta hlasu) při dobře tekoucí rýmě, případně při onemocnění chřipkou. Štěkavý kašel s chrapotem a pocitem šimrání v hrtanu. Krátce po nástupu kašle se objevuje i hojně tekoucí rýma. Nosní polypy. Silně páchnoucí větry s kolikovou bolestí na levé straně břicha, může se objevit i průjem a časté nucení na močení. Neuralgie s bodavými bolestmi, střídavě na obou stranách těla, nejvíce v obličeji. Bolesti jako důsledek zranění nervů. Fantomové bolesti po amputaci končetiny. Dráždivé slzení, které nutí k mnutí očí. Oči jsou zarudlé, slzí, pocit opuchnutí očí. Světlo je nepříjemné a dráždí oči.

Modality: Zhoršení v teplé místnosti. Zlepšení na čerstvém vzduchu.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0077107
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz