S objednanými přípravky zasíláme informace, jak správně užívat homeopatika, Schüsslerovy soli i Bachovy esence, abyste dosáhli plného úspěchu. Neboť důležité je nejen vědět, CO užívat, ale též JAK to užívat. Seznamte se s rozsahem naší nabídky – rolujte na monitoru dolů.

Actaea racemosa 30CH

Kód: B-2-30
Neohodnoceno
Značka: BOIRON
105 Kč
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
22.07.2024

Actaea racemosa 30CH, homeopatický lék. Kód SÚKL: 0062742

Detailní informace

Detailní popis produktu

Synonymum: Cimicifuga racemosa. Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací.

Užívejte podle pokynu lékaře nebo kvalifikovaných odborných doporučení. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Pamatujte, že samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči!

  • Přípravek obsahuje sacharózu a monohydrát laktózy.
  • Balení obsahuje 4 g granulí (přibližně 80 globulí).
  • Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Použití: Otočte tubičku dnem vzhůru, přidržte jednou rukou průsvitnou čepičku a druhou rukou otáčejte tubičkou. Tímto způsobem vypadne do čepičky požadovaný počet globulí. Čepičku opatrně stáhněte a nasypte globule do úst, kde je nechejte volně rozpustit. V případě potřeby rychlého účinku rozpusťte 5 globulí ve skleničce s teplou vodou (ve studené vodě se globule rozpouštějí jen velmi pomalu), důkladně zamíchejte a po doušcích pozvolna vypijte.

Z homeopatické materie mediky — stručná informace:

Oblastmi účinku homeopatika Actaea racemosa jsou ženské reprodukční orgány, svalstvo dělohy, CNS (centrální nervový systém), PNS (periferní nervový systém), trávicí systém (zejména žaludek a střeva), opěrný a pohybový aparát, hormonální rovnováha. Typické je užití homeopatika Actaea racemosa při porodu pro spuštění nebo posílení kontrakcí.

Dalšími častými homeopatickými aplikacemi jsou zejména tyto: Menoragie (nadměrné menstruační krvácení). Tíživé bolesti v kříži. Amenorea (vynechání menstruačního krvácení) nebo celkově nepravidelná menstruace. Premenstruační syndrom. Dysmenorea (bolestivá menstruace, menstruační křeče). Křečovité bolesti postupují přes celou pánev až do stehen. Mohou se objevit i bolesti v kříži. Krvácení bývá silné, krev tmavá se sraženinami. Fluor (vaginální výtok). Základní přípravek při návalech horkosti a dalších potížích v klimakteriu. Nespavost u žen. Přerušovaný spánek u žen s neschopností opětovně usnout. Různé strachy a deprese. Poporodní deprese, zejména když rodička trpí pocitem uvěznění. Silné bolesti hlavy, migréna. HWS-Syndrom (ztuhlost šíje, bolesti původem od krční páteře, které se šíří do ramenou a zad). S těmito problémy bývá často spojen i jakýsi pocit vnitřního napětí. Komplex symptomů zahrnující bolesti kloubů, svalů a nervových bolestí.

Po psychické stránce se Actaea racemosa hodí zejména pro osoby se sklonem k plačtivosti, ale jen o samotě. Sny o katastrofách. Upovídanost. Homeopatikum je vhodné především pro ženy a dívky.

Referenční zdroje: Homöopathisches Repertorium DHU; Lockie, A.: Encyklopedie homeopatie; Rosival, V.: Homöopathie K in K; Rehman A.: Encyclopedia of Remedy Relationships in Homoeopathy; Boericke W. a Boericke O. E.: New Manual of Homoeopathic Materia Medica with Repertory, a další.

Důležité upozornění: Většina monokomponentních homeopatických přípravků může být užívaná při různých onemocněních a diagnózách, v dávkování lišícím se podle charakteru projevujících se symptomů nemoci, modalit a podle konstituce pacienta. Proto není možné u monokomponentních přípravků uvést přesnou indikaci ani konkrétní dávkování. S výběrem vhodného léku a jeho dávkováním vám poradí odborník v oboru homeopatie, lékař homeopat nebo lékárník homeopat. Výše uvedená charakteristika přípravku není návodem k laické samoléčbě, nýbrž zdrojem základních informací pro informovanou diskusi o daném přípravku ve vztahu k vašim potížím s odborníkem na homeopatii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monokomponenty firmy BOIRON
Hmotnost: 0.01 kg
Kód SÚKL: 0062742
Charakteristika: Léčivý přípravek. Homeopatikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz