Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Top

Homeopatický Manuál©

     

Homeopatický Manuál© (na obrazovce vlevo)

je sestaven tak, aby i laikovi v oboru homeopatie umožnil snadno, rychle a se značnou mírou úspěšnosti najít účinný přípravek na celou řadu onemocnění a potíží. Postačí zvolit příslušné heslo a poté vybrat z uvedených popisů ten, který nejlépe odpovídá aktuálním příznakům. Homeopatikum, které uvedené potíže léčí, je uvedeno vpravo od popisu.

Zvláštnosti homeopatického předepsání
Pro nalezení účinného homeopatika není příliš důležité, o jakou klinickou diagnózu se jedná. Mnohem důležitější je zjištění specifických příznaků onemocnění. Vzhledem k tomu, že se onemocnění projevuje u každého člověka jinak, je i homeopatické předepsání vždy individuální. Například při léčbě angíny bude u jednoho nemocného účinkovat Lachesis, u druhého Mercurius solubilis a u dalšího přípravek úplně jiný. A na druhou stranu, jeden a týž člověk může být z angíny vyléčen jednou přípravkem Belladonna, zatímco příště může potřebovat např. Ferrum phosphoricum. Právě z toho důvodu je dobré mít po ruce homeopatickou lékárničku s těmi nejdůležitějšími přípravky a návody na jejich použití, což umožní zahájit léčbu v okamžiku, kdy tato potřeba nastala. (Tomuto požadavku odpovídají léčebné soupravy HomSet®).
 
Poznámka k porovnávání popisů s pacientovými symptomy:
Pacient zpravidla nemá všechny uvedené příznaky, má obvykle jen některé z nich. Neměl by však mít žádné výrazné potíže, které se v daném popisu nevyskytují. Váháte-li mezi dvěma či více možnostmi, dopřejte si čas na rozmyšlenou, nespěchejte. V úvahu přichází i podávání 2-3 homeopatik současně. Zde využijete s výhodou homeopaticky aktivní roztok.
 
Rychlost účinku homeopatik
Při léčbě akutních potíží by se měla zřetelná úleva dostavit během 30-60 minut, nejpozději do 2-3 hodin od prvního podání homeopatika. Jestliže se do té doby stav pacienta výrazně nezlepší, je třeba případ znovu zvážit a případně použít přípravek jiný, jehož popis na postiženého „lépe sedí“. V odůvodněných případech se obraťte na lékaře homeopata.

Při léčbě chronických onemocnění by se zlepšení mělo dostavit nejpozději do 2-4 týdnů po zahájení léčby. K úplnému vymizení příznaků je někdy třeba podávat přípravek až 10% z celkové doby trvání potíží.
 
Homeopatie je naprosto bezpečná, bez vedlejších účinků.
Homeopatické přípravky nemají žádné nepříznivé vedlejší účinky a nelze se jimi „předávkovat“, neboť neobsahují účinné látky, nýbrž léčivé informace navázané na globulích nebo jiných nosičích, například vodě či směsi alkoholu s vodou. Pouze při léčbě astmatu je zapotřebí jisté opatrnosti. Zde se řiďte přesně pokyny uvedenými v oddělení Astma bronchiale v Homeopatickém Manuálu.
 
Zpět na titulní stranu.