Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

CALTRATE PLUS por.tbl.flm.30
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

CALTRATE PLUS por.tbl.flm.30

Výrobce:Wyeth Lederle
Katalog. číslo:20081
Naše cena: 159.00 Kč vč. DPH
DPH:10%
Kód SUKL:0169673
Charakteristika. :Léčivý přípravek.
Početks

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE

Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás důležité údaje.

CALTRATE PLUS

potahované tablety

Kombinovaný přípravek s obsahem vápníku, vitaminu D a dalších minerálů.

K prevenci a léčbě osteoporózy.

Caltrate Plus neobsahuje cukr, sůl, laktózu ani konzervační látky.

Indikace
Caltrate Plus je kombinovaný přípravek obsahující vápník, vitamin D a další důležité minerály, určený k prevenci a léčbě stavů doprovázených nedostatkem vápníku a k prevanci osteoporózy. Zvyšuje hustotu kostí a zabraňuje úbytku kostní hmoty. Je vhodný jako Doplněk k hormonální substituci v klimakteriu.

Osteoporóza ("řídnutí" či "odvápnění" kostí) postihuje především osoby středního a vyššího věku. Je nejčastější příčinou snadného vzniku typických úrazů tohoto věku, především zlomenin obratlových těl, horního konce (krčku) kosti stehenní a dolního konce předloktí. Výrazně se projevuje u žen v období přechodu a v letech po něm následujících. Pravidelným cvičením, snížením váhy a dostatečným přísunem vápníku lze osteoporóze úspěšně předcházet. Výzkumy prokázaly, že zvýšený příjem vápníku má velký význam i pro ženy po přechodu. Úspěšné ukládání vápníku v kostech je závislé na hladině vitaminu D v organismu. Podávání vitaminu D současně s vápníkem je proto velmi vhodné pro skutečně efektivní využití přijatého vápníku.

Složení
Léčivé látky:Vápník (jako Calcii carbonas praecipitatus) 600 mg, Vitamin D3 (Cholecalciferolum)200 m.j., Hořčík (jako Magnesii oxidum) 40 mg, Zinek (jako Zinci oxidum) 7,5 mg, Měď (jako Cuprioxidum) 1 mg, Mangan (jako Manganosi sulfas monohydricus) 1,8 mg, Bór (jako Natrii tetraboras decahydricus) 250 mikrogramů.

Pomocné látky:
Maltodextrin, celulózový prášek, tekutý parafin, stearová kyselina, želatina, stearin hořečnatý, krospovidon.

Obalová vrstva: hydroxypropylmethylcelulosa, oxid titaničitý, tekutý parafin, natriumlaurilsulfát, maltodextrin, karmín, hlinitý lak oranžové žluti, hlinitý lak patentní modře V.

Indikační skupina
Soli a ionty pro perorální aplikaci.

Charakteristika
Caltrate Plus je přípravek obsahující vápník, vitamin D a další důležité minerály.
Vápník je nejdůležitější složkou kostní tkáně, do níž se zabudovává v průběhu celého života. Je nezbytný k zachování zdravých a silných kostí. Pomáhá rovněž při hojení ran a podporuje správnou funkci nervů a svalů. Vitamin D potřebuje lidský organismus pro dobré vstřebávání vápníku a jeho zabudovávání do kostí. Hořčík je nezbytný pro látkovou výměnu vitaminu D a pro funkci kostí. Mangan hraje důležitou roli při formování kostí a chrupavek. Měď je potřebná pro udržení zdraví pojivových tkání, skeletu a krevních cév. Zinek je důležitý pro správnou funkci a růst tkání. Bór napomáhá organismu při využití vápníku.

Caltrate Plus neobsahuje cukr, laktózu, konzervační látky ani sůl.

Kontraindikace
Známá přecitlivělost na některou složku přípravku. Zvýšená hladina vápníku v krvi a moči, zvýšená funkce příštítných tělísek, onemocnění zvané sarkoidóza, některá nádorová onemocnění postihující kosti, vápenatění ledvin, vápníkové ledvinové kameny, těžká nedostatečnost ledvin. Příznaky předávkování (hypervitaminózy) vitaminem D. Přípravek není určen dětem do 12 let.

Nežádoucí účinky
S výjimkou mírné zácpy nejsou při dodržení doporučeného dávkování známy. Objeví-li se v průběhu užívání přípravku neobvyklé potíže, poraďte se o dalším užívání přípravku se svým lékařem.

Interakce
Při současném užívání léku na snížení kyselosti žaludku s obsahem hořčíku, tetracyklinů, kortikosteroidů a některých léčiv na ovlivnění srdeční činnosti (digoxin) může dojít ke vzájemnému ovlivnění účinku. Tyto léky a Caltrate Plus je proto nutno brát alespoň s dvouhodinovým odstupem. Užíváte-li na snížení krevního tlaku léky ze skupiny tzv. thiazidových diuretik, poraďte se o užívání přípravku Caltrate Plus s lékařem. Mléko a mléčné výrobky, špenát, otruby a celozrnné potraviny mohou snížit vstřebávání vápníku.

Dávkování
Dospělí a děti od 12 let 1-2 tablety denně nebo podle doporučení lékaře. Mladším dětem není přípravek určen. Při dlouhodobém užívání přípravku Caltrate Plus (k prevenci a léčbě osteoporózy) jsou na místě pravidelné kontroly hladin vápníku v krvi a moči.

Způsob použití
K perorálnímu podání. Polknout bez žvýkání s malým množstvím tekutiny.

Upozornění
Jste-li v lékařské péči pro jiná celková onemocnění, především ledvin, nebo pro poruchy látkové výměny, poraďte se o vhodnosti užívání přípravku s lékařem. Před předpisem jakýchkoliv jiných léků informujte lékaře, že užíváte Caltrate Plus.
Přípravek mohou užívat i těhotné a kojící ženy, pokud respektují doporučené dávkování.
Neobsahuje cukr - vhodné pro diabetiky.

Předávkování
Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

Uchovávání
Při teplotě 15-25 st. C, v dobře uzavřeném vnitřním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem a vzdušnou vlhkostí.

Varování
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačané na obalu.

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení
15, 30, 2 x 30 nebo 60 potahovaných tablet.

Datum poslední revise 26.6.2002

Výrobce
Wyeth Lederle S.p.A, Via Nettunense 90, Aprilia, Itálie.

Držitel registračního rozhodnutí
Whitehall, division of Wyeth-Lederle Pharma GmbH, Vienna, Rakousk

 

Zpět na předchozí stránku.