Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Podpora početí, podpora otěhotnění

V Evropě zůstává přibližně každý šestý pár bezdětný, aniž by to bylo přáním partnerů. Bezdětné páry očekávají pomoc ze strany moderní medicíny, avšak umělé oplodnění (IVF) je pro tělo i duši ženy velmi zatěžující a bezdětné páry by se měly o problematice „dětí ze zkumavky“ v tomto ohledu podrobně informovat.

Přirozená podpora početí zahrnuje změnu jídelníčku obou partnerů. Muž by měl rozhodně pravidelně konzumovat dýňová semena bohatá na zinek (což podporuje tvorbu kvalitních spermií a rovněž působí blahodárně na prostatu v pozdnějším věku). Oba partneři by měli jíst potraviny bohaté na cholesterol, samozřejmě v přiměřené míře: vejce, máslo, případně slaninu. Jako zdroj omega-6 esenciálních mastných kyselin doporučujeme olej z ostropestřce mariánského.

Při naplnění touhy po dítěti pomáhá též fytoterapie, zejména pití vývaru z pelyňku černobýlu (Artemisia vulgaris, slovensky palina obyčajná), ve směsi s natí damiány (Damiana diffusa, slovensky jako česky: damiána). Tato směs bylin má blahodárný účinek na tvorbu pohlavních hormonů a není od věci, když ji pijí oba partneři. Osvědčuje se i kakostové víno, které se připravuje z rostliny kakost smrdutý, (Geranium robertianum, slovensky pakost smradľavý) takto: Láhev kvalitního bílého vína se krátce, asi 2 minuty, povaří s hrstkou sušené nati kakostu, poté se nechá ustát a zchladnout. Do scezeného vína se přidá jedna polévková lžíce medu. Čerstvé kakostové víno pijí oba partneři dvakrát denně po jednom decilitru. Jedná se o osvědčený bylinkářský recept naši západních sousedů a přátel. Rostlina kakostu (německý název rostliny Storchschnabel, doslova „čapí zobák“, naznačuje signaturu nosiče dětí – čápa).

Je rovněž žádoucí, aby žena toužící po dítěti užívala některé z níže uvedených homeopatik, ideálně to, jehož popis nejlépe odpovídá skutečnému stavu. Je samozřejmě možné užívat současně dvě i více homeopatik, nedoporučujeme ale více než čtyři současně.

Muž by měl zvážit užívání homeopatika Argentum nitricum. Doprovodným efektem homeopatika Argentum nitricum je zvýšené sebevědomí a sebedůvěra.

Je-li příčinou neplodnosti páru psychický blok, pak by oba partneři měli užívat Bachovu esenci Clematis.

S objednanými přípravky obdržíte informační list k užívání homeopatik a homeopatické léčbě.

 

  Popis Název položky Cena s DPH

Při neplodnosti ženy v důsledku hormonální nerovnováhy, doprovodným znakem indikujícím nasazení tohoto homeopatika může být nechuť až odpor k pohlavnímu styku.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
SEPIA OFFICINALIS 9CH 87.00 Kč
ks

Při neplodnosti z důvodu hormonální nerovnováhy. Indiciemi pro nasazení tohoto homeopatika ro léčbu neplodnosti jsou zejména: Silné menstruační bolesti, Revmatické potíže a ztuhlost šíje jdoucí až do lopatek. Dále se mohou (ale nemusí) objevovat bolesti hlavy, náladovost, trudnomyslnost, pochmurné úvahy a myšlenky střídané upovídaností a teatrálními výstupy. Zhoršení subjektivních potíží při nástupu menstruace.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ACTAEA RACEMOSA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Při neplodnosti se současnou suchostí v pochvě. Jako doprovodný symptom indikující použití homeopatika Lycopodium bývá plynatost, která se zhoršuje při spolknutí prvních soust jídla. Břicho bývá většinou nafouklé. Žena nesnáší stahování břicha opaskem. Může vypadat na svůj věk poněkud starší, zejména kvůli vráskám, případně předčasnému zešedivění vlasů.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
LYCOPODIUM CLAVATUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_374.jpg

Základní homeopatikum pro podporu početí. 

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
PULSATILLA 5CH 87.00 Kč
krátkodobě nedostupný
monokomponety_boiron_372.jpg

Druhé homeopatikum pro podporu početí. Užívá budoucí maminka společně s Pulsatillou 5CH a homeopatikem Folliculinum 9CH.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CUPRUM METALLICUM 5CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_373.jpg

Třetí homeopatikum pro podporu početí. Užívejte společně s Pulsatillou a Cuprum metallicum.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
FOLLICULINUM 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_375.jpg

Homeopatikum Sepia může pomoci k otěhotnění ženám, které touží po dítěti, současně však zažívají citový chlad vůči partnerovi. (Po pozitivních změnách citové sféry následují změny v oblasti tělesné a otěhotnění se stává snadnějším).

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
SEPIA OFFICINALIS 30CH 87.00 Kč
ks
noimage.gif

Homeopatikum pro budoucího tatínka, pro podporu tvorby kvalitních spermií. 

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
ARGENTUM NITRICUM 5CH 87.00 Kč
ks
clematis_k.jpg

Pro podporu početí, je-li blokováno na psychické úrovni. Ideální je, pokud esenci užívají oba partneři.

Charakteristika. :Doplněk stravy.
esence č. 9 Clematis 20ml 285.00 Kč
ks