Důležité upozornění

Homeopatický Manuál© umožňuje se značnou mírou spolehlivosti nalézt účinné homeopatikum, nemůže však zahrnovat veškerá možná řešení. Neodpovídá-li žádný z uvedených popisů potíží skutečnosti, obraťte se na zkušeného homeopata. Homeopatická samoléčba nenahrazuje nutnou lékařskou péči! Společnost Empatie, s.r.o. nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození osob nebo majetku.

Žlučník, žlučníkový záchvat, žlučové kameny

Žlučníkové potíže se projevují zpravidla tehdy, kdy je odtok žluči do střeva blokován mechanicky, například žlučníkovým kamenem. Bolesti mohou zasáhnout celou oblast břicha, obvykle jsou však lokalizovány do oblasti žlučníku, tedy pod pravým žeberním obloukem. Častou příčinou podráždění žlučníku je nevhodná, příliš tučná nebo kořeněná strava. Někdy dochází pouze k funkčním poruchám žlučového stromu, aniž by bylo možno diagnostikovat organické onemocnění. Ve všech těchto situacích může homeopatie výrazně pomoci. Nedostaví-li se zlepšení během několika desítek minut, je třeba situaci konzultovat s lékařem.

S objednanými produkty obdržíte informační list k podávání homeopatik a homeopatické léčbě.

  Popis Název položky Cena s DPH
monokomponety_boiron_54.jpg

Prudký nástup potíží, křeče. Potíže a úleva se střídají. Pacient se prohýbá vzad, což bolesti zmírňuje. Oči mají rozšířené zorničky a jakoby horečnatý lesk. Obličej červený, pacient se potí.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
BELLADONNA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Akutní záchvat, bodavé bolesti v oblasti žlučníku. Velká žízeň na studené nápoje. Jídlo leží v žaludku jako kámen. Pacient je podrážděný a nevrlý. Sebemenší pohyb a tlak na břicho zhoršují. Zlepšení v naprostém klidu.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
BRYONIA 9CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Opakované žlučníkové potíže, bolesti bodavého a křečovitého charakteru nebo pocity tlaku lokalizované na pravé straně pod žeberním obloukem. Bolesti vystřelují až do ramen nebo lopatek. Špatně se zvracením. Stolice nápadně světlá. Značná únava.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
CHELIDONIUM MAJUS 5CH 87.00 Kč
ks
monokomponety_boiron_54.jpg

Akutní záchvat, od bolesti částečně uleví schoulení se do klubíčka. Pacient si navíc silně tiskne na břicho, často má jednu ruku v pěst a druhou na ni tlačí. Silný tlak vyvíjený na postiženou oblast a teplo zlepšují.  Natažení nohou na lůžku zhoršuje. Příčinou potíží bývá potlačená nebo projevená zlost, případně dietetická chyba.

Charakteristika. :Léčivý přípravek. Homeopatikum.
COLOCYNTHIS 9CH 87.00 Kč
ks